Будуємо конкурентоздатну промисловість? З поточною ціною електроенергії, навряд чи

Будуємо конкурентоздатну промисловість? З поточною ціною електроенергії, навряд чи

Минулого тижня ми повідомляли про зростання ціни на електроенергію та акцентували увагу на досягненні першого цьогорічного екстремуму у зростанні вартості електричної енергії до рівня 1687,5 грн/МВт*год, що відбулося 12 листопада.

Ми продовжуємо слідкувати за ціновими тенденціями на РДН в ОЕС України. Варто відмітити, що ситуація цього тижня не змінилася в позитивний для споживачів електричної енергії бік. П’ятниця 13 листопада виправдала своє забобонне негативне значення для споживачів електричної енергії та продемонструвала ще один цьогорічний ціновий антирекорд – 1777,84 грн/МВт*год.

Після такого злету минулі вихідні ознаменувалися зниженнями вартості електроенергії до 1559,31 та 1554,04 грн/МВт*год, тобто майже на 13 % від п’ятничного екстремума.

Але вже в понеділок 16 листопада ціна зросла до 1726,48 грн/МВт*год, а у вівторок – становила 1743,24 грн/МВт*год. Під кінець цього тижня ціна дещо знизилася, а сьогодні є найдешевшою за цей тиждень – 1666,97 грн/МВт*год.

І, напевно, такі цінові тенденції були б виправдані, якби був дефіцит електроенергії, але протягом всього періоду нашого аналізу пропозиція електричної енергії перевищують як заявлені, так і фактичні обсяги купівлі електричної енергії.

Лише протягом 13 листопада – 20 листопада пропозиція (заявлений продаж) електроенергії перевищувала заявлений обсяг купівлі від 16 до 42 %. Для порівняння 25 жовтня, коли вартість електричної енергії становила 887,68 грн/МВт*год, пропозиція електричної енергії перевищувала заявлений обсяг купівлі електричної енергії на 67,2 %, а фактичний - на 67,0 %.

Як видно з наведеного графіка, заявлений обсяг купівлі практично ідентичний фактичному обсягу купівлі/продажу електроенергії. Тобто споживачі вже навчилися планувати споживання електроенергії.

А от недостатність дешевої електроенергії, явно, створює умови для зростання вартості електричної енергії, навіть, при її профіциті.

elektro 20.11.2020

З Новим роком або хто і як дарує чергові 600 мільйонів гривень іноземним виробникам

Коли мова йде про розвиток промисловості, я давно не вірю ні в урядові стратегії, ні в урядові...

Почему Премьер-Министр Украины и Министр экономики должны сохранить украинский флаг в водах Антарктики

Для себя я давно понял, что вера в Государство и его экономическую политику начинается не с...

Будуємо конкурентоздатну промисловість? З поточною ціною електроенергії, навряд чи

Минулого тижня ми повідомляли про зростання ціни на електроенергію та акцентували увагу на...

Генеральний директор Федерації роботодавців України

Наша думка

Політика Нацбанку є неефективною, незадовільною і не в інтересах України

Коронакриза започаткувала небачену світом гібридну економічну кризу. Але для багатьох країн світу відкрила й нові можливості. У країнах ЄС, зважаючи на рекордно низькі процентні ставки, активно...