Влада нарешті прийняла необхідні рішення для запуску кваліфікаційних центрів. Вони стануть кейсом про реальний win-win для роботодавця і найманого працівника.

11 років тому бізнес вчергове скаржився чиновникам на підготовку фахівців у вишах та училищах. Тоді ми спровокували дискусію: чи враховує трудове і освітнє законодавство ситуацію на ринку праці?

Після реформи децентралізації місцева влада отримала багато інструментів впливу, однак ще не навчилася використовувати їх ефективно. Часто управлінці бачать партнерів у закордонних інвесторах, хоча поруч є підприємство, яке теж хоче співпрацювати. Український бізнес сьогодні зацікавлений вкладатися у підготовку людей, надавати ресурси для розвитку громади. Для цього місцевій владі треба будувати діалог з підприємствами, проявляти зацікавленість.

Український бізнес очікує від влади державницьких рішень щодо недопущення погіршення економічної ситуації та інвестиційної привабливості України. Однак з одного боку Мінекономіки створює штаб для боротьби з падінням промисловості, а з іншого – з'являються законопроєкти, які викликають у роботодавців велике занепокоєння.

Нещодавно в уряді оприлюднили результати оцінки чисельності наявного населення України. За словами міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета, наразі в країні мешкають 37 мільйонів 289 тисяч осіб.

Нещодавно Рада директорів WorldSkills International – асоціації, котра ініціює проведення масштабних змагань учнів закладів професійної освіти в 74 країнах світу, – затвердила Федерацію роботодавців України як організацію, що представлятиме нашу країну в цьому конкурсі.

Сучасний ринок праці швидко змінюється, як наслідок змінюються вимоги до вмінь та навичок працівників, їх освіти та професійного досвіду.