Позиція ФРУ

Взаємовідносини з владою

Позиція Федерації роботодавців України не є політичною. Роботодавці завжди займають конструктивну позицію, яка продиктована економічною доцільністю. ФРУ підтримує зважені ініціативи своїх соціальних партнерів – уряду та профспілок, спрямовані на розвиток ринкової економіки, покращення умов ведення бізнесу та інвестиційного клімату в Україні.

Позиція ФРУ

Одним із основних напрямків роботи ФРУ є участь у вдосконаленні законодавства, що регулює підприємницьку діяльність. На виконання Постанови КМУ №996 від 3 листопада 2010 р. при прийнятті рішень з питань, що стосуються реалізації соціально-економічної політики і регулювання соціально-трудових відносин, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади повинні враховувати позицію роботодавців. Проекти відповідних нормативних актів надсилаються на експертизу до ФРУ.

ФРУ послідовно виступає за досягнення добробуту для кожного шляхом підвищення темпів зростання економіки, створення сприятливих умов ведення бізнесу в країні, припинення трудової міграції та повернення громадян України на батьківщину шляхом створення нових високопродуктивних робочих місць та підвищення рівня життя в Україні.

У цьому розділі Ви знайдете інформацію та листи Федерації щодо підтримки або критики дій законодавчих, виконавчих чи контролюючих органів державної влади, а також позицію щодо норм законопроектів.

Експерти

Олег Вачаєв

Департамент захисту бізнесу
vachaev1959@gmail.com
(044) 251-70-30


Сергій Салівон

Департамент економічної політики
ssd@fru.org.ua
(044) 251-70-29

  1. Новини
  2. Документи
Рекомендації роботодавців для Уряду на 2022 рік

Рекомендації роботодавців для Уряду на 2022 рік

Рекомендації роботодавців для Уряду на 2022 рік були схвалені 21 грудня 2021 року під час головної бізнес-зустрічі року – Ukrainian Employers Annual Meeting.

Візія бізнесу стосовно основних екологічних законодавчих ініціатив та політик

Візія бізнесу стосовно основних екологічних законодавчих ініціатив та політик

22 грудня 2021 року на засіданні комітету екології та розвитку зеленої економіки було презентовано Візію бізнесу стосовно основних законодавчих ініціатив та політик у сфері навколишнього природного середовища, клімату і зменшення викидів парникових газів.

Рекомендації роботодавців для Уряду на 2021 рік

Рекомендації роботодавців для Уряду на 2021 рік

Аналітичний центр економіко-правових досліджень та прогнозування ФРУ

Рекомендації роботодавців щодо діяльності наглядових рад державних компаній

Рекомендації роботодавців щодо діяльності наглядових рад державних компаній

Під час круглого столу «Варяги» в наглядових радах держкомпаній. Панацея чи зло?» здійснили аналіз започаткованої у 2015 році за підтримки міжнародних партнерів амбітної програми реформ державного сектору економіки. Зокрема у частині створення та функціонування на стратегічно важливих підприємствах наглядових рад.

Презентація: Локалізація високотехнологічної продукції

Презентація: Локалізація високотехнологічної продукції

За попередніми розрахунками, реалізація запропонованого проекту з рівнем локалізації понад 50%, матиме відчутний мультиплікаційний ефект як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому. А саме:

Меморандум про співробітництво між ФРУ та ДПС

Меморандум про співробітництво між ФРУ та ДПС

23 червня під час зустрічі керівництва Державної податкової служби України із очільником та представниками Федерації роботодавців України відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між ДПС та ФРУ.

Документ підписали Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник та Голова ДПС Олексій Любченко.