2021 рік вкотре продемонстрував, що однією з величезних перепон для подальшого зростання українського експорту є транзитні обмеження, які вже декілька років поспіль застосовує Польща. Зокрема, заступник міністра інфраструктури Мустафа-Масі Наєм охарактеризував ситуацію так: "Цього року ми вперше не отримали від Польщі жодного додаткового дозволу, і це в ситуації, коли станом на вересень у нас залишилося лише близько 7 тисяч невикористаних дозволів, а у жовтні квота була вичерпана повністю". За цим стоїть недоотримана експортна валютна виручка в 1 млрд. євро за минулий рік!!!

Комітет ВР з економічного розвитку схвалив додаткові корективи до другого читання законопроекту №3739 про локалізацію.

Аналітичний центр Федерації роботодавців України провів дослідження питань оподаткування акцизним податком тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН), тенденцій розвитку цього ринку в Україні та Європейському Союзі і необхідних кроків збалансування інтересів бізнесу і завдань забезпечення надходжень до державного бюджету.

Через різке зростання цін на газ в усьому світі склалася складна ситуація з добривами. У Європейському Союзі їхнє виробництво на початок листопада вже впало на 20%. Крім того, перебої і на китайських підприємствах, де українські переробні компанії закуповують сировину.

Разом із заступником голови парламентського Комітету Дмитром Кисилевським, іншими народними депутатами та колегами-роботодавцями провели робочу поїздку підприємствами Чернігівщини.

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник:

"Нести збитки або здаватися в полон? Конкурувати неможливо, коли ціна на жовтневий газ для підприємств у різних країнах 300-700 євро, а у нас –1100 євро.

ФРУ вітає успішне завершення розгляду АМКУ справи про можливе надання державної допомоги ПрАТ “Філіп Морріс Україна”

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення Головам обласних та Київської держадміністрацій, Державної податкової служби, Державної фіскальної служби, Національної поліції України, Державної прикордонної служби, Державної служби з питань праці, Державної екологічної інспекції, Державної інспекції архітектури і містобудування, Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, Антимонопольного комітету і Міністру юстиції України активізувати діяльність міжвідомчих регіональних робочих груп для проведення заходів по боротьбі з нелегальними обігом і роздрібною торгівлею палива в Україні.