Верховна Рада ухвалила законопроект №7190 задля полегшення ведення бізнесу та прискорення митних процедур. Що він передбачає?

Верховна Рада ухвалила законопроект №7190 задля полегшення ведення бізнесу та прискорення митних процедур. Що він передбачає?

24 березня Верховна Рада підтримала Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» (законопроект №7190 ), яким на час війни внесено зміни в податкове та митне законодавство для полегшення роботи бізнесу на територіях Україні, де ведуться бойові дії задля ефективного функціонування бізнесу, забезпечення виробництва необхідної продукції та збереження робочих місць.

Законом унормовано особливості функціонування митних органів на період воєнного часу, уточнено положення Закону 2120-ХІ щодо платників ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування на період війни, надано пільги імпортерам, звільнено від ряду податків суб'єктів зареєстрованих на територіях де ведуться бойові дії тощо.

Основні найважливіші нововведення:

Для імпортерів із 1 квітня 2022 року:

 - Ввезення товарів імпорту звільняється від мита. Окрім тих, що вироблені в країні агресора та окупованих територіях;

 - До завершення війни звільняються від ПДВ операції з ввезення товарів «спрощенцями» І-ІІІ груп;

 - Скасовано дозволи на імпорт спеціальних груп товарів. Інформацію про них треба вносити напряму в митну декларацію.

Для платників ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування на період війни:

 - Реєстрація платником ПДВ призупиняється.

 - За всі товари, придбані з ПДВ до переходу на спрощену систему і використані під час перебування на спрощеній системі, після закінчення війни треба буде нарахувати ПДВ.

 Для власників нерухомості:

 - За 2021 та 2022 роки не сплачується податок на житлову нерухомість, що розташована на територіях, де йде війна, та окупованих.

 - Із 1 березня до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан, не сплачується податок на нежитлову нерухомість, розташовану на територіях бойових дій.

Повну та детальну інформацію щодо прийнятих змін ФРУ повідомить додатково після офіційного опублікування тексту Закону.

УВАГА! Одразу після оприлюднення Закону України Федерація роботодавців для своїх членів проведе безкоштовний роз’яснювальний вебінар для оперативного обговорення прийнятих змін та надання відповідей на проблемні питання щодо ведення бізнесу під час дії військового стану.

Слідкуйте за АНОНСАМИ та повідомленнями Федерації!

Разом ми переможемо!