Інструменти впливу в Україні

 

  • Кабінет Міністрів України

    Федерація від сторони роботодавців підписує з Кабінетом Міністрів України та профспілками Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.
    Відповідно до Регламенту роботи Кабінету Міністрів України, представники Федерації беруть участь у всіх засіданнях Уряду. Це дозволяє висловлювати позицію роботодавців щодо проектів законів та актів Уряду, актуальних для бізнесу питань перед Прем’єрміністром та профільними міністрами.
    Відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою КМУ від 18.07.2007 р. №950, Федерація в склад СПО роботодавців на національному рівні погоджує проєкти законів та інших нормативно-правових актів, підготовлених центральними органами виконавчої влади
  • Міністерства

    На виконання Постанови КМУ №996 від 3 листопада 2010 року при прийнятті рішень з питань, що стосуються реалізації соціально-економічної політики і регулювання соціально-трудових відносин, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади повинні враховувати позицію роботодавців. Проекти відповідних нормативних актів надсилаються на погодження до Федерації.
    Комісія при Мінсоцполітики з надання/ненадання погоджень на проведення позапланових перевірок Держпраці за скаргами фізичних осіб. В рамках роботи Ради здійснюється захист компаній від ризику необґрунтованих позапланових перевірок за зверненнями фізичних осіб. Кількість таких перевірок у середньому на рік складає приблизно 160 тисяч.
  • Верховна Рада України

    Членами Ради Федерації роботодавців України є також народні депутати України, які незалежно від політичних переконань, представляють та відстоюють інтереси вітчизняних виробників у питаннях формування державної промислової політики.
  • Органи виконавчої влади, які формують бізнес-клімат в Україні

    Федерація роботодавців України підписала низку меморандумів про співпрацю з державними органами влади, які безпосередньо впливають на ведення бізнесу в Україні. Федерація також співпрацює з галузевими органами органами виконавчої влади.
    ФРУ – бізнес-об’єднання, експерти якого працюють у складі Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при Державній регуляторній службі Це унікальний орган державно-приватного партнерства для досудового вирішення суперечок у сфері ліцензування.
    ФРУ – єдине бізнес-об'єднання, експерти якого працюють у складі Ради з питань державного нагляду та контролю. В рамках роботи цього органу при Державній регуляторній службі здійснюється захист компаній від ризику необґрунтованих позапланових перевірок за зверненнями фізичних осіб. Кількість таких перевірок у середньому на рік складає приблизно 160 тисяч.
    Керівництво ФРУ увійшло до складу урядової робочої групи з питань захисту бізнесу від дій недобросовісних правоохоронців. Зазначений орган на основі аналізу фактів порушень слідчими органами прав бізнесу, готує пропозиції про удосконалення кримінального та кримінального процесуального законодавства. До складу групи також включено представників відповідних силових структур - НАБУ, ДФС, Національної поліції, СБУ, Генеральної прокуратури.
    Керівництво ФРУ увійшло до складу Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств Комісія розглядає факти порушень прав інвесторів, незаконного поглинання та захоплення підприємств, порушення земельного законодавства та готує пропозиції про формування і реалізацію відповідної державної політики. До складу групи також включено міністрів та керівників державних служб, НАБУ, СБУ, Генеральної прокуратури, голів профільних комітетів Верховної Ради, народних депутатів.

    Загалом при Федерації створено близько 100 робочих органів взаємодії з владними структурами.

  • Регіональні органи виконавчої влади

    На виконання вимог Закону України “Про соціальний діалог” і підписаних Меморандумів з центральними органами виконавчої влади регіональні об’єднання роботодавців делегують своїх представників до громадських органів обласних державних адміністрацій України, обласних податкових, митних та інших служб. Це дозволяє забезпечити цільність та контроль у відстоюванні інтересів бізнесу на всіх рівнях влади в Україні.
  • Рада бізнес-омбудсмена

    Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний консультативно-дорадчий орган, створений у 2014 році за участю ЄБРР, ОЕСР, Федерації роботодавців України та інших провідних українських бізнес-асоціацій, а також Уряду. РБО збирає та узагальнює інформацію щодо порушень органами державної влади прав суб’єктів господарювання та надає відповідні системні звіти до Уряду.