Федерація роботодавців продовжує відслідковувати ситуацію з тарифоутворенням на послуги, що надаються на ринку електроенергії. На жаль, з'явилися нові підстави для стурбованості. Ми наполягаємо недопущенні будь-якого зростання тарифів на передачу електроенергії.

На сайті НЕК «Укренерго» для громадського обговорення новий тариф на послуги з передачі електроенергії з 01.04.2021 у розмірі 305,74 грн/МВт-год, що на 4 % вищий за діючий на цей час (293,93 грн./МВт-год).

Відповідно до обґрунтування НЕК «Укренерго» зростання розміру тарифу відбувається з наступних причин:

«Зміна тарифу на послуги з передачі електричної енергії спричинена здійсненням НЕК «Укренерго» запозичень у державних банків на виконання пункту 1 підпункту  ґ» статті 6 Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» та норм постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1203 «Деякі питання виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та відповідним збільшенням статті «фінансові витрати» в структури тарифу на 2021 рік.

З метою погашення заборгованості НЕК «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець», яка утворилася у результаті виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії товариством були укладені правочини з державними банками на загальну суму 10,250 млрд. грн.

Сума відсотків за запозиченнями в 2021 році буде становити 1 230 млн. грн, одноразова комісія 0,325 млн. грн, плата за державні гарантії 1, 025 млн. грн.

Отже, фінансові витрати в структурі тарифу на 2021 рік збільшяться на загальну суму 1 231,350 млн. грн.»

Ми звернулися до голови правління НЕК «Укренерго» з листом, в якому запропонували шляхи вирішення проблеми, що змушує НЕК «Укренерго» виступати з ініціативою підвищення тарифу на передачу.

ФРУ разом з іншими об’єднаннями бізнесу закликала Президента ветувати Закон, що знижує ставку ПДВ на сировинну агропродукцію, як такий, що не сприятиме стимулюванню переробки сільськогосподарської сировини і забезпеченню рівних умов конкуренції (спільний лист додається).

Щойно в Офісі Генерального прокурора України відбулася робоча зустріч Генерального директора ФРУ Руслана Іллічова з директором Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генпрокурора Олексієм Бонюком та керівником управління захисту інвестицій цього Департаменту Іриною Діденко.

Федерація роботодавців України та Асоціація "Украгромаш" звернулися до Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України із аргументованими доводами на користь необхідності збільшення у 2020 році суми бюджетних асигнувань на держпрограму по напряму «Часткова компенсація вартості сг техніки та обладнання вітчизняного виробництва».