Український «план Маршалла» має змінити нашу економічну модель

Український «план Маршалла» має змінити нашу економічну модель

Взяли участь у дискусії організованій нашими стратегічними партнерами та друзями - Конфедерацією промисловості Данії. Разом із вельмишановними послами України в Данії та Данії в Україні, міським головою Миколаїва, представниками Мінрегіону та провідних датських промислових компаній говорили про післявоєнну відбудову України та роль у ній Данії та датського бізнесу.

Зазначили, що тема - дуже важлива. Український «план Маршалла» має змінити нашу економічну модель.Зробити Україну економічно сильною та незалежною.
 
Ми повинні зосередитися на промисловості, інноваціях та людському капіталі. Від цього виграють усі – і Україна, і наші партнери.
 
Як ми, українські роботодавці, бачимо процес післявоєнної відбудови разом із нашими данськими колегами?
 
Перш за все, відбудову України потрібно розпочати вже сьогодні.
 
Уряд і експерти оцінюють втрати України від 35% ВВП.
 
За оцінками МОП, майже 5 мільйонів українців втратили роботу.
 
Понад 500 сотень підприємств переміщено до західних регіонів України.
 
Але більшість українських роботодавців та їхніх компаній продовжують працювати.Їхня продукція є високоякісною та конкурентоспроможною.
 
Говорячи про питання відновлення, зокрема, міст і комунальної сфери, підкреслив, що Україна сьгодні має сильний машинобудівний сектор: енергетичне машинобудування, виробництво продукції для ЖКХ, комунального транспорту, спецтехніки.Українські компанії успішно виробляють цілую серію техніки: від турбін до електробусів та пожежних машин.
Тому наша мета — допомогти компаніям збільшити виробництво, експорт і створити нові робочі місця.
 
Робочі місця – наш ключовий пріоритет. Люди, які виїхали з України, ніколи не повернуться, якщо для них не буде роботи.
 
Виробнича кооперація, замовлення в Україні, аутсорсинг, контракти дадуть нашим людям роботу та стимул повернутися в Україну.
 
Дуже важливо сприяти експорту української продукції до ЄС.
 
Ми вдячні данським компаніям за те, що вони припиняють вести бізнес на території країни-агресора. І це може не тільки послабити Росію, але й зробити Україну сильнішою.
Минулого року Данія імпортувала з Росії товарів на суму понад 2 мільярди доларів.
 
Без урахування імпорту енергоносіїв Україна потенційно може замінити більшість інших позицій. А це означає розвиток нашої економіки та робочі місця для українців.
 
Повертаючись до післявоєнної відбудови України. Ми розглядаємо її як максимальну співпрацю з нашими датськими колегами.
 
Думаю, ми зможемо знайти достатньо партнерів, щоб разом локалізувати та розвивати проекти в Україні.
 
Ми також бачимо післявоєнну відбудову України не лише як відбудову житла та інфраструктури. Але й як розвиток різних галузей, розвиток переробної економіка в Україні.
І для цього нам потрібна допомога наших партнерів.
 
Тільки один приклад. Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна. Але Росія заблокувала морські порти і до 90% експорту зерна з України.
 
Ми повинні швидко переорієнтуватися на переробку великих обсягів сировини. І розвивати виробництво з доданою вартістю всередині країни.
 
Виробляти муку, снеки, макарони, крохмаль, біоетанол тощо. і відправляти їх на експорт.
 
Презентували визначений нами спільно з українськими експертами перелік переспективних товарів, які можемо сьогодні виробляти з вітчизняної аграрної сировини.Саме зараз беремо участь у доопрацюванні відповідного дослідження.
 
Окремо торкнулися теми свинарства, у якому традиційно дуже сильна Данія.Запропонували створити спільний проект та поєднати наші зусилля у розвитку свинарства та м’ясопереробки.
 
Підкреслили, що ми повністю готові до співпраці, B2B та галузевих зустрічей, пошуку партнерів для промислових представників наших країн та локалізації виробництва в Україні.
 
ФРУ, як давній партнер Dansk Industry та найпотужніша бізнес-асоціація в Україні, готова стати індустріальним агентом ДІ та її членів.І надавати будь-яку допомогу, необхідну для реалізації проектів реконструкції України.

Український «план Маршалла» має змінити нашу економічну модель

Взяли участь у дискусії організованій нашими стратегічними партнерами та друзями - Конфедерацією...

Найголовнішою метою плану відбудови України має бути збереження та створення робочих місць

Під час дискусії, організованої Kyiv International Economic Forum, говорили про післявоєнну...

Відновлення України - це щоденна робота вже зараз

Сьогодні, прочитавши інформацію, оприлюднену Міжнародною організацією праці про те, що, за їх...