Чому в Данії шанують підприємців.

Чому в Данії шанують підприємців.

Делегацією Федерації роботодавців України провели робочий тиждень з нашими друзями та партнерами з DI - роботодавцями Данії. Провели багато професійних дискусій, обмінялися досвідом щодо розвитку професійно технічної освіти, підготовки кадрів для бізнесу, створення та діяльнїсть Кліматичної платформи та практики декарбонізаціі промисловості. Але зараз пару слов про інше.

В Данії дуже шанують підприємців. Поважають та цінують.

Платник податків та роботодавець - це святе, це основа, це люди, завдяки яким невелика Данія з населенням в 5,8 млн. сьогодні - це потужна промислова держава з ВВП більше 350 млрд. доларів США. Будь - який Уряд Данії навіть не уявляє собі можливості зробити щось, що може зашкодити власному бізнесу. Захищати власний бізнес, відстоювати інтереси власного бізнесу за кордоном - це навіть не обов’язок, це честь для будь-якого чиновника.

Уряд Данії ніколи не буде обговорювати з іноземними послами будь-які проекти без залучення та врахування інтересів власного бізнесу, данські чиновники навіть не можуть уявити ситуацію, коли вони підпишуть якусь Угоду про ЗСТ не тому, що це в інтересах промисловості Данії, а тому, що так вимагають іноземні партнери. Чиновникам Данії навіть в страшному кошмарі не прийде думка, що в інтересах міжнародних спекулянтів можно вбивати конкурентоздатність власного експорту, граючись курсом крони. Ніяких 1210 чи 5600. Тобто ситуація зеркальна тому, що робиться в Україні.

Але чому так? Може тому, що вже з молодшої школи дітей в Данії вчать тому, що бути підприємцем в Данії - це класно та престижно. Спеціальні уроки підприємництва в початкових класах та системні тренінги та курси в старших - це обов’язкова практика виховання та підготовки молоді. Така собі професійна орієнтація - будь підприємливим.

Тому багато молоді мріють стати не чиновниками, не прокурорами чи суддями, не грантожерами, не членами Наглядових Рад, а саме підприємцями. Бо спостерігають щодня, як влада та суспільство шанують бізнес. Тому багато молоді планують відкривати власний бізнес Та започатковувати стартапи.

А держава робить все, щоб такий бізнес розвивався…

005

002

003

004

001

Rebuild Ukraine. Як український бізнес бачить відбудову України та свою у ній участь

Чомусь останнім часом я відчуваю чіткий дисонанс у тому, що чую щодня у спілкуванні з колегами по...

Разом робимо великі справи та впевнено йдемо до Перемоги

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов: "Дорога Родино ФРУ! 20 років разом – у радісні та надскладні...

Український «план Маршалла» має змінити нашу економічну модель

Взяли участь у дискусії організованій нашими стратегічними партнерами та друзями - Конфедерацією...