Товарні позики – отрута для внутрішньої економіки!

Товарні позики – отрута для внутрішньої економіки!

Люди жадають простих рішень. Це природньо…

Так склалось, що зараз парк пожежно-рятувальної техніки, не дивлячись на значне оновлення упродовж останніх 5 років, все ще потребує модернізації. Важливо не зупиняти цей процес оновлення автоцистерн, автодрабин тощо…

Яке просте рішення пропонують Україні ? Беріть товарний кредит у 200 млн. євро на 10 років і отримуйте техніку. На погляд пересічного українця це виглядає дуже круто, але ми проаналізуємо!

По-перше, умови кредитування не відомі. Пропоновані 200 млн. євро наприкінці можуть стати і 300, і 400 млн.

По-друге, потрібно розуміти, що нова техніка у день отримання кредиту не з’явиться. Термін постачання може бути та буде розтягнутий на декілька років. І це не вирішіть в один день існуючі проблеми.

По-третє, можливо, найголовніше – як буде відбуватися сервісне обслуговування? Це велике питання! Ніяких дій по створенню сервісних центрів в Україні наразі не відбувається. З практики, ми знаємо, що європейські виробники, незалежно якої техніки, не закладають у свої вироби можливість ремонтів. При виході з ладу вузла, наприклад насосу, заміни потребує весь вузол, а не його окрема деталь. Також, ми знаємо, що вузли чітко працюють весь зазначений гарантійний термін, а після його закінчення починаються самі проблеми. Щоб не «розкручувати» дискусію з цієї теми, пропоную Вам всім оцінити, як працює побутова техніка у вас вдома

Постає питання: «А що буде в Україні, якщо наш уряд візьме товарний кредит?»

Розвиток подій, який ми прогнозуємо буде такий:

     1. Упродовж років (2-3, або, можливо, і 10) держава відмовиться від закупівель пожежно-рятувальної техніки через тендери. Залишаться лише поодинокі замовлення техніки від місцевих громад та приватних компаній.

     2. Створені ринкові умови змусять вітчизняних виробників пожежно-рятувальної техніки шукати нові ніші. Хтось прийме рішення взагалі звернути діяльність. Таким чином, Україна втратить один з найтехнологічніших напрямків в машинобудуванні – створення пожежно-рятувальної техніки.

     3. Зміна ринкових умов для вітчизняних виробників змусить їх йти на такі непопулярні дії, як скорочення персоналу. Зі скороченням людей Україна втратить інженерів та конструкторів, яких і зараз не вистачає, втратить науково-конструкторську школу, яка є на існуючих підприємствах. Також, наша держава продовжить втрачати таких фахівців як зварювальники, програмісти станків з ЧПК, фрезерувальники тощо… Ці фахівці, які й зараз в дефіциті в країні, ще більше стануть покидати Україну у пошуках заробітку у Європі.

     4. Зменшення або згортання виробництва внутрішніми виробниками неодмінно «вдарить» по суміжним галузям. Зменшиться попит на пожежні рукава, які виробляються в Україні, зменшиться замовлення на сталь, яка виробляється всередині країни. За нашими підрахунками, щорічні втрати українських постачальників комплектуючих сягнуть 500 млн. грн. щороку.

     5. Неодмінно будуть втрати у державному бюджеті! Кожний виробник є платником податків. При скороченні товарного випуску надходження до державного бюджету теж зменшаться відповідно. Особливо сильно це вдарить по місцевим бюджетам! Що, в свою чергу, викличе недофінансування державної служби з надзвичайних ситуацій, медицини, освіти, тощо.

Окреме питання, це техніка, яка буде постачатися за кошти місцевих бюджетів. Як ми знаємо, на даний час окремим територіальним громадам, селам конче необхідні автоцистерни для забезпечення місцевих пожежних команд. Але їм не вистачає коштів на нові пожежні автомобілі. Більшість з них радіють відремонтованим машинам, вік яких складає понад 30 років. І це теж викликає питання: «Чи зможуть місцеві пожежні команди купити собі взагалі якусь техніку в умовах спустошених місцевих бюджетів?». Наші прогнози свідчать, що не зможуть! А це зниження пожежної безпеки сіл. Цьогорічні пожежі в Луганській та Харківській областях виявили абсолютну незабезпеченість пожежною технікою МПК.

Поряд із питанням про місцеві пожежні команди потрібно поставити питання забезпеченості пожежною технікою в лісгоспах. Пожежа в «Зоні відчуження» виявили нестачу техніки для гасіння лісових пожеж. Але ж за які кошти купить її держава, якщо уряд системно вбиває платників податків? Очевидно, що ні за які! І Україну, за таких умов, чекає збільшення кількості таких масштабних пожеж.

Останнє питання, на яке треба відповісти: «Що буде після того як відбудеться постачання за товарним кредитом?»

Сценарій розвитку подій ми прогнозує наступний:

     1. Україна не виплатить гроші в термін, тому буде перекредитування під ще більші відсотки або буде нав’язаний новий товарний кредит;

    2. Після закінчення гарантійного строку машини будуть почнуть вимагати ремонту, ціна якого рік від року буде збільшуватися. Відповідно, все більше «нової» кредитної техніки буде виводитися з бойового розрахунку, внаслідок відсутності коштів на сервісне обслуговування;

     3. МПК – продовжать радіти техніці, вік якої сягне вже 50 років;

     4. Ліси догорять ті, що не встигнуть вирубати;

     5. Галузь пожежного машинобудування в Україні буде знищена;

     6. Такі фахівці, як конструктор, технолог, оператор станка з ЧПК – будуть внесені в «Червону книгу».

Хто виграє від таких сценаріїв? Звісно європейські постачальники, які пропонують товарний кредит! Вони:

     1. Забезпечать себе роботою та збутом продукції;

     2. Заведуть гроші в свою країну;

     3. Створять нові робочі місця та отримають податкові преференції у своїй країні;

     4. Знищать конкурентоспроможну галузь в іншій країні, тобто у нас в Україні!

Що пропонуємо ми? Звісно ми наполягаємо на тому, що ніякого «товарного кредиту» нашій країні не потрібно!

Нашій країні потрібна здорова конкуренція на ринку, зокрема на ринку пожежно-рятувальної техніки! Поряд із тим ми повністю підтримуємо законопроект 3739 відомий як «Закон про локалізацію».

Саме «Закон про локалізацію» і захистить вітчизняних виробників від ринкової інтервенції іноземних виробників, захистить державу від «виводу» коштів закордон, захистить робочі місця для населення країни, і, одночасно з цим, створить привабливі інвестиційні умови для іноземців. Логіка дуже проста: якщо будь-яка іноземна компанія бажає стати постачальником техніки для України, вона має можливість або сама створити виробництво в нашій країні, або зробити колаборацію з кимось із внутрішніх виробників.

 

pkpm.com.ua

30 років Незалежності України. Як відобразилися вони на промисловості? Погляд через призму машинобудування

Наближається 30-річчя Незалежності нашої держави. Для країни цей проміжок часу став переломним,...

Закон про локалізацію. Чи справді в ньому є «підводні камені»?

У липні минулого року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроeкт №3739, який в...

Рік і не поганий, і не хороший: дали старт процесам для успішного розвитку

Як ви оцінюєте 2020 рік для Компанії та країни? Особливо, з огляду на те, що в цілому рік був...