Ефективний менеджмент країни – міністри економіки часів Незалежності зібралися для вироблення стратегій і тактик задля економічного розвитку нашої держави.
МЕТА: розпочати системну співпрацю навколо реалізації оптимістичних сценаріїв економічного розвитку нашої країни.
Вітаю чудову ініціативу Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки Олексія Миколайовича Любченко з мобілізації компетенції фахівців, які займалися і займаються реальним сектором економіки.
Усіх об’єднує єдине бажання – бачити Україну конкурентоспроможною і заможною, а українців – щасливими в своїй Батьківщині.
З багатьма міністрами економіки Федерація роботодавців України має приклади успішної співпраці:
- створення Податкового і Митних кодексів України,
- розробка та впровадження Держпрограми компенсації аграріям частини вартості техніки і обладнання для АПК вітчизняного виробництва.
Сьогодні є усі можливості масштабувати позитивний приклад цієї співпраці:
- запустити реалізацію держпрограми компенсації і на інші галузі виробництва техніки вітчизняного виробництва: дорожньо-будівельну, комунальну, спеціальну техніка, а також на оновлення (модернізації) парку ліфтів (із заданим рівнем локалізації).
- реалізовувати Постанову КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з використанням нецінового критерію оцінки».
Зміни до системи публічних закупівель дозволять перетворити публічні фінанси на потужний інвестиційний ресурс і активізувати промислову та суміжну економічну діяльність.
Обговорювали основні точки росту економіки України, визначені Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки України Олексієм Любченком: «Технологічне виробництво», «Енергетичну безпеку та декарбонізацію», «Безпеку життя» «Місто майстрів», «Транспорт і інфраструктуру».
В ході форсайту:
▶ Зазначив, що Міністерство економіки України і Національний банк України мають працювати в одному ключі.
▶ Озвучив фактори розвитку і гальмування виробництва електротранспорту в Україні.
▶ Обговорили формування далекоглядної стратегії міжнародної торгової політики України.
Підсумовуючи, вважаю, що зібрання міністрів економіки – це позитивний досвід об’єднання ефективного менеджменту для розробки стратегії і тактики для більш швидкого та якісного економічного сценарію для України.
Тим більше, що усі необхідні для цього інструменти у нас є. Це:
- локалізація виробництва,
- нецінові критерії оцінки під час публічних закупівель,
- програма компенсації покупцям частини вартості вітчизняної техніки,
- стимулювання експорту з високою доданою вартістю,
- інструменти захистуринку від недобросовісного імпорту.
Очікуємо результатів! Адже найкращі компетенції мають втілитися у ефективній економічній політиці України, в основі якої:
- патріотизм,
- національний інтерес,
- економічний суверенітет – який ми отримали до Дня Незалежності і маємо його реалізувати!