Вижити не можна померти. Бізнес-ризики 2021

Вижити не можна померти. Бізнес-ризики 2021

"Дякую Олені Сукмановій за професійну модерацію конференції «Бізнес-ризики 2021».

Опитування настроїв бізнесу, які регулярно проводить Аналітичний центр економіко-правових досліджень Федерації роботодавців України за підтримки Конфедерації промисловості Данії - Dansk Industri - DI, показує суттєве погіршення ділових настроїв підприємств з усіх секторів економіки.

Одними з найбільш негативних чинників для розвитку бізнес вважає:

  • відсутність довіри до судової влади - 21% опитаних
  • свавілля контролюючих та правоохоронних органів - 9 %

Відповідно, це відсутність впевненості у можливості розвитку, у можливості збереження наявних та створення нових робочих місць.

Це відбувається через світову кризу спричинену пандемією, через політику нашої держави, яка поки що не направлена на захист внутрішніх виробників, через недосконалість системи суду і діяльності правоохоронної системи.

Під час панельної дискусії намагався відповісти на два питання:

  • Чи вважають роботодавці, що держава має стратегічний план розвитку економіки для подолання усіх криз, у тому числі в судовій і правоохоронних системах?
  • Що нам потрібно робити, аби відновити довіру бізнесу? Щоб промисловці, підприємці відчули, що країну не жбурляє з одного боку в інший, а ми дійсно йдемо по чітко визначеному шляху до економічного росту.

По-перше, змушений констатувати, що в державі, окрім управління у формі «хаос», існує ще інша форма управління – «почекаємо, відкладемо в довгу шухляду, а потім, можливо, проблема сама по собі зникне».

На жаль, комплексного підходу до розвитку держави як економічного, так і в плані майбутнього України як правової держави - ми не бачимо.

За довгі роки ведення діалогу роботодавців з владою, відмітив, що велика кількість посадових осіб, які впливають на майбутнє держави: Прем’єр-міністри України, Віце-прем’єр-міністри та міністри зізнаються, що будувати майбутнє держави і ставити плани діяльності тому чи іншому міністерству доволі складно, коли у публічному просторі точаться дискусії щодо їх останніх «акордів» на посаді. І називаються прізвища наступників….І так практично по кожному міністру.

З точки зору розвитку промисловості, сьогодні є ще один надзвичайно сильний ризик – бути відключеним від енергомереж через віяльні відключення. Міністр енергетики відсутній.

Тому, якщо відповідати на питання про комплексний розвиток держави – на жаль, його немає. Планів на папері – через край. Особливо у формі «веселих картинок», щоб ними звітувати перед суспільством.

А планів, які реально форматуються для того, щоб їх покроково реалізувати – немає.

- Що потрібно зробити, щоб бізнес почував себе впевнено?

Цивілізовані країни мають відповідь на це запитання. Це - політичне перезавантаження.

Я був би обережний з таким підходом, у нас іде війна і стан країни, в якому вона знаходиться, не дозволяє використовувати такі механізми.

Тому, для початку, щоб бізнес почував себе впевнено, державі необхідно провадити послідовну політику щодо розвитку внутрішнього ринку, зокрема, шляхом збільшення попиту з боку держави через механізм державних закупівель на товари та послуги вироблені в Україні – і це лише один із механізмів.

Усі ж інструменти, які має застосовувати держава, щоб роботодавці почували себе впевнено, ми щорічно передаємо Уряду України у форматі Рекомендацій.

Як приклад - Рекомендації роботодавців Уряду на 2021 рік.

20 років ФРУ. Переможемо - відсвяткуємо!

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: "Дорогі друзі! Вітаю нас всіх із нашою спільною 20 річницею – 20-літтям ФРУ.

Економіка, яка базується на ціні газу у декілька разів вище, ніж у конкурентів, приречена бути неконкурентоздатною

Купівля газу на споті і сильна гривня вбивають експортерів і роблять нашу продукцію неконкурентною на зовнішніх ринках.

Україна стоїть на порозі кризи, якої не знала за всю новітню історію

А уряд звітує що «всьо під контролем».. «Зима близько» це вже не мем із фільму «Гра престолів» ,...

Голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців скляної промисловості»

Наша думка

Будуємо конкурентоздатну промисловість? З поточною ціною електроенергії, навряд чи

Минулого тижня ми повідомляли про зростання ціни на електроенергію та акцентували увагу на досягненні першого цьогорічного екстремуму у зростанні вартості електричної енергії до рівня 1687,5...