Швидкі кроки від роботодавців для того, щоб український економічний фронт залишався міцним, а Україна відновлювалася вже сьогодні

Швидкі кроки від роботодавців для того, щоб український економічний фронт залишався міцним, а Україна відновлювалася вже сьогодні

Мав дуже відверту та змістовну розмову з моїм добрим товаришем та однодумцем Петро Мага в програмі «Інтерв’ю без кордонів» на Ukraine World News. Говорили про війну, ворогів і союзників, про патріотизм, про справжніх українських героїв, які боронять нашу країну на полі бойових дій та на економічному фронті. 

Чому наступний фрагмент виніс окремо? Тому що у ньому Петро запропонував мені звернутися до українських можновладців та сказати все, що наболіло за понад рік війни та запропонувати швидкі кроки від роботодавців для того, щоб український економічний фронт залишався міцним, а Україна відновлювалася вже сьогодні.

Для тих, хто більше любить читати, чим дивитися відео. Ось що сказав.

На жаль, ми країна хороших красивих презентацій і стратегічних програм. Ми чемпіони в цьому. Але в реалізації цих програм і написаних презентацій, ми поки що, на жаль, не серед лідерів.

Навіть у діючому законодавстві у нас вже багато закладено того, що можна реалізувати сьогодні, просто треба діяти вже зараз.

Наприклад, Закон «Про локалізацію», який підтримав Володимир Зеленський, який підтримав Уряд. Який проголосований конституційною більшістю ВРУ. Йдеться про продукцію, що має вироблятися українськими компаніями вже сьогодні та закуповуватися українським бюджетом, комунальними підприємствами, державними підприємствами, як то Енергоатом, Нафтогаз, Державне агентство автомобільних доріг України.

Цей закон не діє в повній мірі. Будь ласка, реалізуйте цей закон. Це перше побажання.

Друге побажання. Знову ж таки, у нас багато презентацій і зустрічей, на яких говорять: «Ми будемо підтримувати експортерів».

Експортери, це коли компанія щось зробила і вивозить за кордон. Коли вона вивозить за кордон, ПДВ рахується до повернення. В нас сьогодні проблема із поверненням ПДВ, у нас сьогодні проблема через блокування податкових накладних.

Як можна експортувати, коли у тебе з обігу виймають 20 % твоїх обігових коштів?

Цій темі вже добрих півроку. Почались певні зрушення, але ми бачимо, що ці зрушення наразі тимчасові і вони не мають того фундаменту, якому можна довіряти як безповоротнім законодавчим змінам.

Будь ласка, якщо Уряд говорить, що він підтримує експортерів, зробіть цей крок на зустріч експортерам.

Ще одна річ. У нас багато підприємств, які постраждали внаслідок обстрілів, окупації. А сьогодні вони вже на звільнених територіях.

Я можу привести приклад. Є компанія Agrofusion. Це компанія, яка за короткий проміжок зайняла місце серед лідерів на європейському та світовому ринках з виробництва томатної пасти.

Знаходяться її заводи в Херсонській і Миколаївській областях.

Це український інвестор, наш роботодавець. Він очолює нашу Миколаївську обласну організацію роботодавців – Сергій Сипко.

Це та людина, яку кожен може побачити. Коли беруть в руки пляшку Pepsi Cola – це він створив Sandora, це він завів в Україну Pepsi Cola. Пізніше Pepsi Cola стала одноосібним власником. Він отримав кошти за те, що створив цю компанію. І більше 200 млн доларів вклав в Україну.

Він побудував чотири заводи. Три заводи «поранені» зараз. І йому для того, щоб відновити виробництво, потрібно всього-навсього 30 млн доларів. При тому, що було вкладено 200.

Банки йому кредит не дають, кажуть: «Поганий баланс. Ти ж не працюєш»

Люди, які можуть працювати і знають технологію є. Виробники і споживачі, які всесвітньо відомі компанії в Європі і світі, у нього є. Технологія виробництва у нього є. Кредиту немає.

Уряд декларує і це добре, що він декларує, що такі підприємства буде підтримувати і давати гарантії. Але час йде.

Це підприємство може запуститися завтра, якщо будуть урядові гарантії.

І ті ж Сполучені Штати, про які ми дуже часто згадуємо, беруть на себе такі зобов’язання як держава-гарант.

Підприємство виходить з кризи і запускається.

Це тисяча робочих місць.

Це дуже просте рішення для Уряду. А таких підприємств у нас сотні.

Є рішення, які нескладні. Будь ласка, дійте вже сьогодні!

Дивитись повну версію інтерв'ю

Федерація роботодавців створить публічний реєстр рейдерів

Голова Ради ФРУ Дмитро Олейник прокоментував хвилю резонансних рейдерських атак на бізнес, які...

Швидкі кроки від роботодавців для того, щоб український економічний фронт залишався міцним, а Україна відновлювалася вже сьогодні

Мав дуже відверту та змістовну розмову з моїм добрим товаришем та однодумцем Петро Мага в програмі «Інтерв’ю без...

Які реформи підтримують роботодавці?

Кожен український роботодавець не з чуток знає як велика війна ударила по бізнес-процесах....