Маємо йти прискореними темпами розвитку, щоб витримати міжнародну конкуренцію за трудові ресурси

Маємо йти прискореними темпами розвитку, щоб витримати міжнародну конкуренцію за трудові ресурси

Система поділу праці в сьогоднішньому світі є глобальною, ніхто не в змозі зупинити трудову міграцію. Але це не означає, що маємо опустити руки і дивитися, як наші здібні та працелюбні люди залишають країну.

Якщо раніше українці виїжджали за власної ініціативи та на власний ризик, то сьогодні їх вже цілеспрямовано шукають роботодавці інших країн. 4-5 років тому більшість наших співвітчизників працювали за кордоном нелегально. Сьогодні наші найближчі країни - сусіди (Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія та навіть вже частково Німеччина) починають впроваджувати державні програми по залученню трудових ресурсів з України.

Йдеться про соціальні пакети, офіційне працевлаштування, сплату податків, відкриття україномовних шкіл або класів в школах, допомогу в адаптації сімей. Адже людей приваблюють не лише високі зарплати, а й стабільність, безпека, можливість безкоштовної вищої освіти для дітей, тощо.

У сукупності ці фактори будуть ще більше стимулювати відтік трудових ресурсів з України та легалізацію їх за кордоном.

Для того, щоб витримати міжнародну конкуренцію за трудові ресурси, маємо «бігти» швидше за інші економіки, йти прискореними темпами розвитку. Саме тому вважаємо, що вітчизняна економіка має зростати на рівні не нижче 7% у середньорічному вимірі за період 2020-2030 років.

Потрібно стимулювати відкриття виробництв, які випускають продукцію з високою доданою вартістю, переробний експорт. Саме вони автоматично «підтягнуть» високі заробітні плати, створення нових робочих місць.

Безумовно, маємо підвищити якість життя працівників, забезпечити гідні соціальні стандарти дня них та їхніх сімей.

"Переконаний, що, якщо люди бачитимуть, що у держави є, я б сказав, розуміння та перспективи соціальної справедливості, це буде для них значним стимулом"

Адже більшість із наших трудових мігрантів переживають сьогодні величезний емоціональний стрес через те, що вимушені жити у розлуці з родинами, бути відірваними від кола друзів, звичних традицій. Саме тому я впевнений, що, за наявності гідних умов праці та стабільного життя в Україні, значна частина з них віддасть перевагу роботі на Батьківщині.

Чи зможе Україна наблизитись до GREEN_DEAL на вживаних авто?

Пролог У 2008 році, обсяг виробництва автомобільної техніки в Україні складав 425,8 тис. одиниць...

Надійно, з користю для екології і несподівано дешево для держави: використання шліфувального шламу у дорожньому будівництві

Надійно, з користю для екології і несподівано дешево для держави: використання шліфувального шламу у...

УКРАЇНСЬКА ПЕРСПЕКТИВА: чи вдасться досягнути оптимістичного сценарію?

Ефективний менеджмент країни – міністри економіки часів Незалежності зібралися для вироблення...