Події тижня (01-08.02.2020)

Події тижня (01-08.02.2020)

Традиційний огляд нещодавніх подій.

2 лютого Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник зустрівся з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком. Обговорили пріоритетні напрямки роботи міністерства та координацію дій із Федерацією роботодавців, а також порядок дій в разі прийняття найближчим часом законопроекту №3739 Верховною Радою України.

Детальніше>>>


На початку тижня керівництво ФРУ разом із компанією «Київстар» та міжнародною групою VEON зустрілися із заступником Голови Офісу Президента Юлією Свириденко. Обговорювали розвиток телекомунікаційної галузі, державно-приватне партнерство та нові перспективні інвестпроекти.

Детальніше>>>

4 лютого ФРУ провела зустріч із з президентом Фонду ЦСР ООН, послом Болонського Центру ЮНЕСКО Мауріціо Ароніка. Головна тема обговорення - Цілі Сталого Розвитку та тенденції у світовій практиці корпоративної соціальної відповідальності, у тому числі як один із шляхів мінімізації наслідків кризи для бізнесу.

Детальніше>>>

Працівники одного з найбільших українських агропромислових холдингів "Укрлендфармінг" мітингували під ВРУ та Кабміном з вимогою зупинити тиск на компанію. Кажуть, втрачено 13 тисяч робочих місць. І мінус 1,5 млрд гривень сплати податків до державного бюджету.

Присутній на мітингу голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник зауважив, що тиск на підприємства «Укрлендфармінгу» призводить до негативних наслідків як для самих компаній, так і для аграрного ринку в цілому.

«Маю надію, що звернення працівників «Укрлендфармінгу» до Верховної Ради щодо створення ТСК депутатами буде почуте. На мою думку, це єдиний механізм, щоб повернути ситуацію в правове поле», - додав він.

Повне відео виступу - за посиланням>>> 


Усі пропозиції ФРУ враховані в проекті стандартів діяльності прокурорів у кримінальних провадженнях.

В онлайн-режимі відбулося чергове засідання робочої групи Офісу Генерального прокурора України з розробки стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій.

Детальніше>>>

4 лютого відбулось одразу два заходи з обговорення Національної економічної стратегії «Україна-2030».

Мінекономрозвитку провели відкриту публічну дискусію «ПРОМИСЛОВІСТЬ, ТРАНСПОРТ ТА ІНФРАСТРУКТУРА», яка показала, що напрацювань у консультантів та у секторальних асоціацій і об'єднань більш ніж достатньо. Концептуально в документі погоджено напрямок на підтримку виробництва.

Роботодавці наполягають, щоб до стратегії увійшло завдання вдосконалення української моделі державних закупівель для урахування багатофакторного підходу до вибору переможців. Адже на даний час в розділі «Промисловість» щодо стимулювання попиту нічого немає про державні закупівлі. Але саме вони в усіх країнах в нинішню епоху кризи є предметом уваги урядів.

Детальніше>>>

На публічному заході «Розвиток енергетичного сектору, видобувна промисловість та ефективний захист довкілля» під головуванням Прем’єр-міністра України роботодавці висловили спільну позиції Федерації та аналітичних центрів, які співпрацюють з ФРУ:

Кабінету Міністрів України при доопрацюванні «Векторів економічного розвитку» і подальшій розробці інструментів для досягнення цілей, необхідно сформувати таку стратегію розвитку, яка б відповідала Цілям сталого розвитку, затвердженим ООН. Головним у цьому питанні є баланс між економічним розвитком і впливом на нашу планету.

Детальніше про захід та про пропозиції ФРУ читайте за посиланням>>>

Також 4 лютого ФРУ провела зустріч бізнес-активу Федерації з новим очільником Державної регуляторної служби України, Олексієм Кучером.

Під час зустрічі були обговорені галузеві питання компаній-учасників ФРУ у сфері телекомунікацій, харчової промисловості, виробництва, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, металургічної та гірничої промисловості тощо. Також учасники звернули увагу на необхідність повернення до сталого формату взаємодії, який вибудовано протягом багатьох років.

Детальніше>>>

Ще один із важливих заходів 4 лютого: підкомітет ФРУ з Торгівельної політики, захисту внутрішнього ринку та захисту конкуренції провів семінар «Як захистити вітчизняних виробників від недобросовісного імпорту».

Представили інформацію щодо інструментів торгівельного захисту, їх види, переваги, процедури та тренди застосування торгівельних заходів в Україні і світі (досвід ВТО).

Мета Підкомітету – надавати членам ФРУ інформацію щодо світових трендів у захисті внутрішніх ринків. Також надавати членам ФРУ допомогу у організації та координації процесів захисту національного виробника. Тож такі семінари планується проводити щокварталу.

Детальніше>>>

5 лютого було підписано тристоронній Меморандум про співпрацю та узгоджені дії між ФРУ, Чернігівською ОДА та «Пожмашиною».

Сьогодні у Прилуцькому районі 10 % зайнятого населення працює на «Пожмашині». У місцевій ОТГ – всі 40%. Витрати підприємства на оплату праці за останні 4 роки склали майже 300 мільйонів гривень. Ще майже стільки ж – відрахувань податків і зборів. А ще -10 млн доларів інвестицій. Середня заробітна плата тут 14000 гривень.

Маємо велику надію, що обласна влада Чернігівщини сприятиме залученню таких інвесторів до кожного селища та містечка.

Детальніше>>>

3 лютого Уряд прийняв Порядок надання допомоги по частковому безробіттю. Як і раніше, у разі зупинення (скорочення) виробництва та тривалості робочого часу працівників роботодавець може звернутись до територіального органу ДСЗ і отримати допомогу по частковому безробіттю. Наразі програма з часткового безробіття фінансується для виробничників незалежно від розміру бізнесу.

Детальніше>>>

Також 3 лютого Верховна Рада України прийняла рішення, яким доручила Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо прискорення розробки та внесення змін до відповідних нормативно-правових актів з метою впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності, а також забезпечити його повноцінне функціонування.

ФРУ вітає це рішення, адже роботодавці давно наполягають на введені дієвого контролю ефективності використання коштів, які спрямовуються на фінансування листків непрацездатності.

Детальніше>>>

Вже за традицією на початку тижня пропонуємо аналіз ситуації з вартістю електричної енергії на РДН в ОЕС України протягом 02.02.2021 – 08.02.2021.

Цінова ситуація на РДН в ОЕС України протягом минулого тижня була складною. Середньозважена ціна електроенергії не опускалася нижче 1633,23 грн/МВт*год (08.02.2021).

Детальніше>>>

Члени економічного комітету Верховної Ради закликають збільшувати будівництво локомотивів і комплектуючих до них саме на українських заводах. Депутати занепокоєні ініціативою Кабміну щодо закупівлі електровозів у французької компанії.

Генеральний директор ФРУ, Руслан Іллічов констатував, що, на жаль, поки що Україна здебільшого запрошує іноземних виробників тільки продавати у нас свою продукцію, але не створювати кооперацію із вітчизняними виробниками, яка б допомогла підняти економіку країни.

Детальніше у сюжеті >>>

Наша думка

Дмитро Олійник у програмі «Діалоги з Макаренко» розповів про позитивні наслідки для економіки України, які принесе прийняття законопроекту № 3739, а також про те, яким чином ФРУ підтримує цю законодавчу ініціативу.

Дивитись відео>>>

Наша думка

Генеральний директор ФРУ, Руслан Іллічов у своєму блозі звертає увагу на те, що люди, які кажуть, що українська промисловість «канула в Лету», лукавлять. Адже прості цифри вказують на зворотне.

Детальніше>>>

Наша думка

Як Чехія відстоює права вітчизняного виробника.

Дмитро Олійник у новому блозі наводить приклад державної політики захисту вітчизняного виробника. Так, Палата депутатів Парламенту Чеської Республіки постановила збільшити частку вітчизняних продуктів харчування на полицях великих магазинів. Логіка чехів проста - чим більше продуктів харчування вітчизняного виробництва потрапить на прилавки торгівельних мереж в Чеській Республіці, тим більше робочих місць буде у чеських фермерів.

Детальніше>>>

 

 

Наша думка

Вагонобудівна галузь України: проблеми та перспективи їх вирішення

Вагонобудівна галузь сьогодні у катастрофічній ситуації. І лише власними силами вона з цієї ситуації вийти не зможе.