Події (19-29.01.2021)

Події (19-29.01.2021)

Коротко про нещодавні події.

28 січня Верховна Рада 242 голосами «за» ухвалила у другому читанні та у цілому законопроект №3087-д від 02.07.2020 р. про Бюро економічної безпеки України (БЕБУ). Таким чином, зроблено важливий крок щодо створення єдиного правоохоронного органу с аналітичною складовою з комплексної протидії економічним та фінансовим злочинам.

Як неодноразово наголошувала ФРУ, у цілому законопроект №3087-д відповідає інтересам роботодавців, які виступають проти додаткового тиску на бізнес. Разом із тим у роботодавців залишився ряд питань, які потребують доопрацювання.

Детальніше>>>

28 січня Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник зустрівся з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським.

Обговорили необхідність забезпечення злагодженого й структурного підходу задля успішного розвитку промисловості України та її стратегічних галузей зокрема; нагальність формування і прийняття пакета необхідних законодавчих і урядових ініціатив. І в першу чергу «Державної програми розвитку промисловості до 2030 року».

Детальніше>>>

Відбулося онлайн засідання Ради УкрАгроМаш за участі заступника міністра розвитку економіки Тараса Висоцького. Обговорили результати роботи держпрограми часткової компенсації за 2020-й, включаючи збільшення фінансування у поточному році, на якому наполягали Украгромаш та ФРУ. Інша важлива тема обговорення – активізація роботи над ініціативою запровадження утилізаційного збору на імпорт вживаної сільгосптехніки у співпраці із профільним міністерством.

Детальніше>>>

22 січня відбулась Прес-конференція на тему «Харчові продукти здорожчають на 5%, переробні аграрні підприємства отримають збитки до 70%. Кому вигідний закон 3656?».

Учасники заходу наголосили на негативних наслідках для економіки України, виробників та переробників сільськогосподарської сировини зниження рівня ПДВ на імпорт окремих видів сільгосппродукції, а також закликали Президента ветувати відповідний закон (законопроект №3656).

Детальніше>>>

Ухвалення закону про контроль промзабруднення матиме негативні наслідки для економіки.

Проект Закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" не може бути підтриманий у поточній редакції, адже містить ряд негативних норм, які матимуть критичні наслідки для підприємств та економіки країни в цілому, негативно вплинуть на рівень зайнятості, обсяги податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Тому ФРУ направила відкритий лист до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, у якому закликала відкликати проект для подальших консультацій та доопрацювання.

Детальніше>>>

Позиція ФРУ щодо законопроектів №3761 та №3762 – дискримінація національних товаровиробників неприпустима.

21 січня на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики народні депутати Ніна Южаніна та Андрій Ніколаєнко підтримали Федерацію роботодавців України у низці питань щодо визначення товарних позицій, які пропонується звільнити від оподаткування ПДВ та ввізним митом в рамках підтримки проектів із значними інвестиціями.

Детальніше>>>

28 січня відбулась робоча онлайн-зустріч представників Комітету з питань цифрової трансформації ВРУ із стейкхолдерами законопроектів про Дія City, зокрема, Федерації роботодавців України.

ФРУ підтримує ініціативу запровадження спеціального режиму Дія City, оскільки він ставить компанії, які мають великі IT або R&D підрозділи в рівні умови в конкуренції за трудовий потенціал і цінову складову свого продукту.

Детальніше>>>

Тривають консультації про виключення обтяжливих для бізнесу положень у сфері дотримання законодавства про охорону праці.

22 січня ФРУ взяла участь у узгоджувальній онлайн-нараді за участі представників Мінекономрозвитку, Держпраці, галузевих асоціацій ті бізнесу. Учасники обговорили запропоновані Держпраці зміни в «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування), машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», які нівелюють попередні рішення Уряду щодо дерегуляції господарської діяльності, що були прийняті за кілька тижнів до нової ініціативи.

Детальніше>>>

Також 28 січня відбулась зустріч зі заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Дядюрою, під час якої домовились про повернення до традиційного формату узгоджувальних консультацій по проектах соціально-трудової сфери, обговорили найбільш проблемні питання застосування законодавства про працю.

Детальніше>>>

ФРУ продовжує інформувати про ситуацію з електроенергією на РДН.

Протягом 19.01.2021 – 25.01.2021 найнижча середньозважена ціна на РДН в ОЕС України була 21.01.2021 та сягала рівня 1650,12 грн/МВт*год, а найвища 25.01.2021 – 1705,49 грн/МВт*год. Варто відмітити, що протягом всього минулого тижня середньозважена ціна електроенергії на РДН була близькою до 1700 грн/МВт*год.

Детальніше>>>

Аналітичний центр ФРУ провів перший у 2021 році податковий семінар на тему: «Податкове законодавство – поточне – перспективне».

Під час семінару розглядатись річна звітність, нові листи, роз’яснення, актуальні питання індивідуальних та узагальнюючих податкових консультацій, а також надавались вичерпні відповіді на проблемні питання податкового законодавства.

Детальніше>>>

#ФРУ_у_ЗМІ

Безпека на виробництві - один із найважливіших викликів для роботодавців під час пандемії

Журналісти 5 каналу досліджували, як роботодавці в Україні піклуються про безпеку та комфорт працівників на робочих місцях. Зокрема, які дії протягом останнього року (в тому числі й під час карантину) запровадили у групі компаній Метінвест.

На думку експертів, інвестиції бізнесу у власний розвиток, а особливо у людський капітал стануть драйверами економічного відновлення України.

Коментар гендиректора ФРУ Руслана Іллічова 5 каналу у відео-сюжеті>>>


#ФРУ_у_ЗМІ

Станом на сьогодні ситуація в Ukrlandfarming PLC така, що 13 000 людей залишилось без роботи, зупинено виробництво на 37 підприємствах: фермах (29) та птахофабриках (8). А щоб створити лише 1 (!) робоче місце на новій птахофабриці з урахуванням капітальних інвестицій потрібно до 500 тис дол!

«Дивує позиція держави, яка своїми руками шляхом незаконного терору знищує виробника, який створює 1,1 % ВВП України. Окрім того, через знищення 30% компанії держава недоотримала 1,5 млрд грн податків», зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник.

У прямому ефірі 112 він розповів про те, як потрібно діяти, щоб держава економічно зростала, інвестори не тікали з України, а тисячі українців не залишалися без засобів до існування >>>

#ФРУ-наші

25 січня 2021 року на автомобілебудівному заводі «Єврокар» відбулась зустріч голови Федерації роботодавців Закарпаття з головою Чопської міської територіальної громади.

У ході зустрічі порушили вкрай актуальні питання автомобілебудівної галузі, майбутнього розвитку Чопської територіальної громади та перспектив промислового виробництва у регіоні.

Детальніше>>>

Наша думка

Захищати своїх. І словом, і ділом

У своєму новому блозі Голова Ради ФРУ, Дмитро Олійник – про те як Сполучені штати Америки, та новообраний Президент США Джо Байден оперативно реалізовують політику захисту вітчизняних виробників та сприяння розвитку внутрішньої економіки країни. Чому Buy American має право на існування та розвиток, а «Виробляй в Україні» - ні?

Детальніше>>>

Наша думка

Простий рецепт добробуту для всіх від українських роботодавців

У світовій економіці почався період "синхронного уповільнення" – вважають аналітики. Поки не йдеться про настання рецесії, однак темпи глобального економічного зростання знижуються.