Взяли участь у конференції «Europe–Poland–Ukraine: Cooperate Together'26» разом із компаніями-членами ФРУ.
Спільно із представниками органів державної влади, бізнесу, міжнародних організацій та дипломатичного корпусу України та Польщі обговорили питання відбудови України, її інтеграції до Європейського Союзу та перспективи розвитку українсько-польського економічного партнерства.
У своєму вітальному слові Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що сьогодні Україна проходить одночасно два історичні процеси — боротьбу за свободу та незалежність і шлях до повноправного членства в Європейському Союзі. Для українського бізнесу ці процеси нерозривно пов’язані між собою.
Саме тому питання інтеграції до єдиного ринку ЄС, залучення інвестицій, розвитку інфраструктури, енергетики та реалізації проєктів відбудови мають стратегічне значення. Головне завдання сьогодні — перетворити ці можливості на конкретні інвестиції, нові виробництва, робочі місця та довгострокові партнерства.
Польща залишається одним із найближчих економічних партнерів України та важливим провідником на шляху до європейського ринку. Польський досвід економічної трансформації та інтеграції до ЄС є надзвичайно цінним для української держави та бізнесу, особливо в умовах майбутньої відбудови та модернізації економіки.
Особливу увагу приділили стратегічному партнерству між Федерацією роботодавців України та Спілкою підприємців і роботодавців Польщі (ZPP). За останні роки наші організації неодноразово довели, що бізнес може бути не лише учасником економічних процесів, а й ефективним партнером у вирішенні складних міждержавних питань.
Разом ми працювали над врегулюванням проблем, пов’язаних із блокуванням українсько-польського кордону, захищали принципи вільного руху товарів між Україною та Європейським Союзом, ініціювали діалог між бізнесом двох країн та виступали зі спільними позиціями перед урядами й європейськими інституціями.
Важливим результатом цієї співпраці стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ФРУ та ZPP, а також підготовка Білої книги майбутніх торговельних відносин між Україною та Європейським Союзом, яка містить конкретні пропозиції бізнесу щодо подальшої економічної інтеграції України до ЄС.
Окремо Руслан Іллічов подякував польському бізнесу за довіру та готовність продовжувати інвестувати в Україну навіть в умовах повномасштабної війни.
«Для нас дуже важливо, що польський бізнес продовжує інвестувати в Україну. Польські інституції пропонують ефективні інструменти страхування військових ризиків, підтримки інвестицій та реалізації спільних проєктів. Але сьогодні одним із найкращих способів інвестувати в Україну є пошук надійного українського партнера. Федерація роботодавців України готова бути таким партнером для польського бізнесу», — наголосив він.
Попри надзвичайно складні умови війни український бізнес продовжує працювати та інвестувати. Від початку повномасштабного вторгнення серед членів ФРУ було зруйновано або значно пошкоджено близько 450 підприємств, ще майже тисяча компаній були змушені релокувати свої виробництва. Водночас українські компанії продовжують запускати нові виробництва та реалізовувати інвестиційні проєкти.
Показово, що українсько-польське економічне партнерство вже має чимало успішних історій. Сотні українських компаній працюють і розвивають виробництво в Польщі. Серед них компанії з великої Родини ФРУ — «Модерн-Експо», яка стала прикладом успішної українсько-польської промислової кооперації, а також компанія «Кобзаренко», яку сьогодні називають одним із провідних виробників сільськогосподарської техніки на польському ринку.
Водночас польський бізнес продовжує будувати та розширювати свої підприємства в Україні. Саме такі приклади доводять, що наше партнерство базується не лише на підтримці, а й на взаємних інвестиціях, спільному розвитку та довгостроковому баченні майбутнього.
Сьогодні перед Україною стоїть завдання не лише відновити зруйноване, а створити нову економіку — сучасну, конкурентоспроможну, енергоефективну та інтегровану до європейського ринку.
ФРУ бачить значний потенціал українсько-польської співпраці у сферах промисловості, інфраструктури, логістики, енергетики, оборонних технологій та зеленої трансформації. Значний інтерес польських компаній до цих напрямів був підтверджений і під час нещодавніх заходів та B2B-зустрічей, організованих ФРУ в рамках роботи Українсько-польської міжурядової комісії.
Ми поступово переходимо від етапу діалогу до етапу практичної співпраці — від обговорення можливостей до реалізації конкретних проєктів.
Важливу роль у цьому процесі відіграватиме інструмент Ukraine Facility, який відкриває нові можливості для модернізації економіки, розвитку виробництва та реалізації спільних інвестиційних проєктів. Український і польський бізнес мають усі передумови стати природними партнерами в цих процесах.
Попереду — Конференція з відновлення України (URC 2026) у Гданську, яка стане наступним важливим етапом розвитку українсько-польського економічного партнерства. Федерація роботодавців України готує до участі потужну делегацію українських промислових компаній, які представлятимуть виробничий потенціал нашої держави та її здатність до відновлення навіть у найскладніших умовах.
Ми переконані, що саме український та польський бізнес мають усі шанси стати лідерами процесів майбутньої відбудови України та разом формувати нову економічну архітектуру Центральної та Східної Європи.
Щиро дякуємо польському уряду, бізнесу, дипломатичному корпусу та нашим партнерам за незмінну підтримку України та готовність розвивати взаємовигідне співробітництво.
Окремо висловлюємо щиру подяку нашим партнерам зі Спілки підприємців і роботодавців Польщі (ZPP), зокрема команді ZPP Kyiv Office, за багаторічну ефективну співпрацю, спільну роботу над розвитком українсько-польського економічного партнерства та високий рівень організації конференції «Europe–Poland–Ukraine: Cooperate Together'26».
Разом будуємо майбутнє України та Європи.

