Обговорили питання отримання часткової 25% компенсації при купівлі вітчизняного обладнання для агропереробки

Обговорили питання отримання часткової 25% компенсації при купівлі вітчизняного обладнання для агропереробки

Ініційована Федерацією роботодавців України, Асоціацією Украгромаш та підтримана Мінекономіки зустріч з обговорення питання отримання часткової 25% компенсації при купівлі вітчизняного обладнання для агропереробки підприємствами, які переробляють агросировину не власного вирощення, а придбану (наприклад, молокозаводи, крупзаводи, комбінати хлібопродуктів, цукрозаводи, пекарні і та інш.), зібрала 01.08.2025 майже 100 учасників. 

Серед них – представники 25 уповноважених банків, українські виробники техніки і обладнання для АПК, а також агропереробні підприємства – кінцеві споживачі.

Нагадаємо, що вже протягом певного часу наше об'єднання працювало над вирішенням даного питання спільно із профільним департаментом Мінекономіки. Адже приблизно 30% клієнтів вітчизняних виробників агротехніки – покупці обладнання для агропереробки, які використовують його у виробничій діяльності, пов’язаній із переробкою придбаної агросировини.

У квітні 2025 року до положень постанови Кабміну №130 від 01.03.2017 (п.3) було внесено зміни / доповнення, чим нормативно передбачено врегулювати дане питання.

Разом з тим, Мінекономіки 04.07.2025 направило до уповноважених банків лист-роз’яснення з порушеного питання.

n02

Зустріч пройшла змістовно. У виступах представники:

  • OTP Bank, Україна
  • ProCredit Bank Ukraine
  • Piraeus Bank Ukraine
  • UGB Ukrgasbank
  • Радабанк
  • JSC Ukreximbank
  • Agroprosperis Bank
  • Raiffeisen Bank - Aval
  • Ощадбанк
  • Credit Agricole Ukraine
  • KredoBank
  • Банк Львів

підтвердили прийняття заявок на отримання компенсації від згаданих отримувачів.

Водночас, піднято й інші нагальні питання, що потребують вирішення з метою мінімізації ускладнень, які можуть виникати під час виконання процедури з виплат часткової компенсації по даній програмі підтримки. Порушені проблемні питання прийнято до уваги для подальшого опрацювання в нашому порядку денному.

Водночас ще залишається до вирішення питання підтримки і інших користувачів аграрних машин, вироблених на українських промислових підприємствах.

Деталі згодом.

Дякуємо Андрію Телюпі та всій команді Мінекономіки за постійну підтримку та захист інтересів вітчизняних підприємств.

Ми і надалі будемо працювати над посиленням ефективних інструментів промислової політики, які дозволяють українському бізнесу рости, інвестувати й конкурувати — навіть у найскладніших умовах.