ФРУ вітає доручення Прем’єра створити у регіонах робочі групи із боротьби з нелегальним ринком палива

ФРУ вітає доручення Прем’єра створити у регіонах робочі групи із боротьби з нелегальним ринком палива

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій (АЗС), повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований

За його словами, цього року у відомства з'явиться можливість проводити не лише документальні перевірки походження палива на АЗС, а й лабораторні аналізи якісного складу нафтопродуктів.

Мальований уточнив, що в кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з точки зору екології, повідомляє Інтерфакс - Україна.
Нагадаємо, ФРУ неодноразово висловлювала занепокоєння процесами, що відбуваються на ринку нафтопродуктів, зокрема, тінізацією цього ринку. Ще у 2018 році Федерація ініціювала боротьбу з нелегальними АЗС. На жаль, їх робота до цього часу повністю не припинена.

Тому минулого тижня Федерація звернулася до ДПС України і закликала керівництво служби посприяти у вирішенні цієї проблеми, зокрема створити спеціальний Координаційний центр з детінізації ринку нафтопродуктів із залученням до нього представників контролюючих, правоохоронних та інших зацікавлених органів державної влади.

А також до Мінекономіки із зазначенням 3 ключових проблемних питань, які необхідно вирішити:

▶️ Організована діяльність з виробництва та збуту контрафактних продуктів (за експертними оцінками, міні НПЗ випускають близько 300 тис.тон готової продукції, що використовується для виробництва контрафактного бензину та дизельного палива);

▶️ Продаж пального АЗС без реєстрації РРО або з видачею не фіскальних чеків (щорічні втрати держбюджету через порушення касової дисципліни АЗС, розрахунково оцінюються на рівні 10,9 – 14,6 млрд.грн).

▶️ Необхідність посилення контрольних заходів з виявлення місць незаконного продажу палива, у т.ч. тих, що здійснюють свою діяльність з грубими порушеннями законодавства. Зокрема, організація комплексних рейдів за рішенням Прем`єр-міністра України у складі ДПС, Держпраці, Національної поліції та Держекоінспекції.