ФРУ бере участь у консультаціях щодо проблематики укладання середньострокових договорів

ФРУ бере участь у консультаціях щодо проблематики укладання середньострокових договорів

Федерація роботодавців України неодноразово порушувала питання щодо запровадження середньострокових договорів. Адже промислові підприємства мають чітко бачити перспективи на декілька років завантаженості виробничих потужностей та трудових колективів при виконанні контрактів на постачання продукції, особливо складної з тривалим циклом виробництва.

6 грудня 2018 року Верховною Радою України ухвалено Закон України № 2646-VIII “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування”. Він вступив в законну силу 11 січня 2019 року. Однак, приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом досі не відбулося.

За таких обставин замовники, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України “Про державні закупівлі”, не наважуються на укладення рамкових угод та контрактів на декілька років.

Адже неоднозначність положень чинного законодавства з цього питання дозволяє контролюючим органам ставити під сумнів правомірність таких угод та відсутність корупційних ризиків.

17 вересня 2020 року в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відбувся другий раунд консультацій щодо проблематики укладання середньострокових договорів.

В нараді прийняли участь заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Віталій Немілостівий, заступник директора директорату промислової політики та регулювання розвитку регіонів Мінекономіки Олександр Задорожний, представники Федерації роботодавців України, АТ “Укрзалізниця”, Крюківського вагонобудівного заводу, ТОВ “Еталон Авто”, Концерну Нікмас, Корпорації УкрІннМаш.

Учасники консультацій дійшли згоди щодо наявності неоднозначних положень законодавчих та нормативно-правових актів з укладання середньострокових договорів.

Було досягнуто домовленості про надання Акціонерним товариством “Укрзалізниця” пропозицій для внесення необхідних змін до підзаконних актів для створення умов по укладанню контрактів на середньострокову перспективу.

В свою чергу Федерація роботодавців України надасть обґрунтовані пропозиції для реалізації положень законодавства про запровадження середньострокового бюджетного планування.

Планується проведення подібних консультацій на різних рівнях з подальшим внесенням Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України погоджених пропозицій Кабінету Міністрів України щодо реального впровадження середньострокових контрактів.

photo 2020 09 17 17 37 11

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019