Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект про Бюро економічної безпеки. ФРУ наполягатиме на його доопрацюванні

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект про Бюро економічної безпеки. ФРУ наполягатиме на його доопрацюванні

Щойно Верховна Рада 245 голосами «за» підтримала у першому читанні законопроект №3087-д від 02.07.2020 р. про Бюро економічної безпеки України. Таким чином зроблено крок до створення єдиного правоохоронного органу з комплексної протидії економічним та фінансовим злочинам на заміну вкрай неефективним податковій міліції та іншим профільним підрозділам СБУ й Національної поліції України.

Варто підкреслити, що ФРУ є послідовним прихильником необхідності реформування правоохоронних структур, які опікуються попередженням та боротьбою зі злочинністю у сфері публічних фінансів. Причому створення такого органу має супроводжуватись радикальним скороченням поліцейсько-силових функцій та підвищенням саме аналітичної складової. Нагадаємо, що попередня спроба ось такого реформування була невдалою: 17 січня, у тому числі і за наполяганням ФРУ, Верховна Рада відхилила законопроект №1208-2 від 18.09.2019 р. про Бюро фінансових розслідувань як такий, що не узгоджується з Конституцією та чинним законодавством України. Адже попри наголошену мету пропонувалося «спорудити» поліцейсько-силовий орган з максимально розгалуженими правами та більш широкими повноваженнями співробітників, ніж є сьогодні у співробітників податкової міліції.

У нинішньому законопроекті №3087-д вкрай одіозних норм начебто немає. Але поряд з тим є положення, які не узгоджуються з чинним законодавством і в разі прийняття документа в цілому можуть призвести до додаткового тиску на бізнес.

Йдеться насамперед про запровадження кримінальної відповідальності за шахрайство з податком на додану вартість, зміну порядку досудового розслідування кримінальних правопорушень, дублювання повноважень детективів Бюро з повноваженнями працівників інших силових структур тощо.

Тому під час підготовки законопроекту до другого читання ФРУ наполягатиме на його суттєвому доопрацюванні.

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019