Комітет з питань захисту бізнесу та прав власності

Комітет є суттєве поліпшення бізнес-клімату в Україні шляхом протидії та профілактики протиправних дій з боку органів влади, контролюючих та правоохоронних структур.

Комітет з питань захисту бізнесу та прав власності

Комітет був заснований при Федерації роботодавців України у лютому 2017 року.

Метою роботи Комітету є суттєве поліпшення бізнес-клімату в Україні шляхом протидії та профілактики протиправних дій з боку органів влади, контролюючих та правоохоронних структур.

 

Комітет

Голова комітету

Голова комітету

Олександр Олійник

Голова Об'єднання організацій роботодавців Херсонщини


Заступник керівника Комітету

Заступник керівника Комітету

Олег Вачаєв

Заступник редактора відділу тижневика «БІЗНЕС» (2002-2016),
провідний редактор з тематики захисту підприємництва
097-637-06-23

 

Основні завдання Комітету

 • Здійснення постійного моніторингу ситуації в бізнес-середовищі та сповіщення Комітету на номер телефону «гарячої лінії» про конфліктні ситуації та протиправні дії з боку органів влади, контролюючих та правоохоронних структур по відношенню до членів Комітету
 • Оперативне реагування на випадки протиправних дій по відношенню до членів Комітету, яке включає: - виїзд на місце події та фіскація неправомірних дій на фото та відео - організацію виїзду представників ЗМІ до місць проведення обшуків, вилучень документів, блокування діяльності підприємств - залучення народних депутатів, провідних адвокатів та лідерів громадських об'єднань для вирішення конфліктів безпосредньо на місці події
 • Організації публічних кампаній в ЗМІ щодо виявленних фактів протиправних дій щодо членів Комітету, у т.ч. підготовку інформаційних та депутатських звернень до органів влади, публікації журналістських розслідувань у співпраці з профільними Комітетами Верховної Ради, Державною регуляторною службою України та Радою бізнес-омбудсмена України
 • Проведення підготовчої роботи з членами Комітету щодо організації системи захисту від неправомірних дій з боку влади (юридичні «лікбези», круглі столи, тренінги)
 • Організація роз'яснювальної роботи з органами влади і органами місцевого самоврядування щодо підтримки чесного підприємництва (круглі столи, конференції, інвестфоруми)

Пакет послуг комітету для бізнесу

1. Оперативне реагування на надзвичайні ситуації на підприємстві

Під надзвичайними ситуаціями слід розуміти проведення обшуків та вилучень документів та майна працівниками контролюючих та правоохоронних органів, здійснення планових та позапланових перевірок, спроби захоплення підприємства та будь-які інші протиправні дії з боку органів влади та органів місцевого самоврядування. У разі виникнення надзвичайної ситуації (або загрози її виникнення ) негайно телефонувати на «гарячу лінію» Комітету 044-251-70-30, або 097-637-06-23, або повідомляти на адресу електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (заступник керівника Комітету Вачаєв Олег Павлович) й повідомити усю відому інформацію щодо виникнення надзвичайної ситуації (хто зайшов, з якою метою, чи показували якісь документи, які заходи у відповідь вжито керівництвом підприємства тощо).

У разі отримання інформації щодо виникнення надзвичайної ситуації Комітет та Федерація:

 • Відряджають до місця події працівника Комітету (негайно -- поки що у межах Києва та прилеглих районів) та адвоката, що співпрацює з Федерацією (за наявності) для відстеження ситуації.
 • Звертаються до Прем'єр-міністра, керівників відповідних міністерств та відомств з вимогою негайно втрутитися в ситуацію та припинити незаконні дії.
 • Публікують інформацію щодо надзвичайної ситуації (за згодою керівника підприємства) в ЗМІ – інформаційних партнерах Комітету.

По закінченні надзвичайної ситуації:

 • Разом з адвокатами та експертами аналізують отримані документи та пропонують підприємству подальший алгоритм дій щодо оскарження дій контролерів (представників органів влади та органів місцевого самоврядування).
 • Звертаються до Ради бізнес-омбудсмена України з проханням розглянути відповідну скаргу (або допомагають у цьому підприємству).
 • Звертаються до Прем'єр-міністра, керівників відповідних міністерств та відомств з вимогою негайно розслідувати виявлені факти незаконних дій, виявлених під час надзвичайної ситуації.
 • За згодою керівника підприємства розробляють та впроваджують кампанію, спрямовану на захист порушених інтересів підприємства.

2. Допомога у проведенні на підприємстві стратегічних та тактичних заходів з метою мінімізації негативних наслідків після перевірок контролюючими органами

У період, що передує перевірці, Комітет у взаємодії з компаніями-партнерами Комітету та за згодою керівника підприємства допомагає:

 • Відпрацювати стратегію взаємодії посадових осіб підприємства із перевіряючими, провести навчання персоналу, створити обмежений доступ до документів, інформації.
 • Підготувати висновки щодо готовності підприємства до перевірки.

У період проведення перевірки Комітет акцентує увагу на:

 • Перевірці службових посвідчень перевіряючих, правильному заповненні Журналу реєстрації перевірок.
 • Правильності оформлення запиту на інформацію та документи з боку контролюючого органу, внесення зауважень до акту перевірки.

Після проведення перевірки Комітет допомагає:

 • Аналізу акту перевірки та процедурних порушень, вивченню судової практики.
 • Оскарженню в адміністративному порядку, до суду.

3. Створення системи корпоративної безпеки на підприємстві

Комітет у взаємодії з компаніями-партнерами Комітету та за згодою керівника підприємства допомагає:

 1. Захисту життя, здоров'я та статків власників, топ-менеждменту та співробітників компанії, її корпоративної структури, управлінських процесів, матеріальних та нематеріальних активів.
 2. Збереженню частки ринку.
 3. Протидії корумпованим чиновникам й співробітникам правоохоронних органів та кримінальним структурам, корпоративному шахрайству.
 4. Налагодженню взаємодії усіх департаментів й служб підприємства, забезпеченню його інформаційними ресурсами для розробки й прийняття стратегічних рішень.
 5. Забезпеченню кадрової безпеки.

4. Протидія рейдерському захопленню підприємства – програма «Антирейдер»

Комітет у взаємодії з компаніями-партнерами Комітету та за згодою керівника підприємства пропонує:

 • Оперативний виїзд мобільних груп тактичної підтримки (ГТП) компаній-партнерів Комітету за отриманим сигналом тривоги через засоби зв'язку (мобільний телефон). Група тактичної підтримки знаходиться в режимі цілодобового чергування та оснащена зброєю травматичної дії, спеціальними засобами захисту, засобами зв'язку, засобами надання першої медичної допомоги і автотранспортом. В разі необхідності, в групу може бути залучений юрист та журналіст.

Співробітники групи швидкого реагування виконують наступні функції:

 • з'ясовують ситуацію та проводять огляд об'єкту;
 • забезпечують охорону об'єкту від посягань третіх осіб, забезпечують периметр, збереження цілісності об'єкта та матеріальних цінностей клієнта;
 • регулюють конфліктні ситуації, які пов'язані з безпекою клієнта та персоналу об'єкта;
 • при необхідності забезпечують екстрене посилення наявної особистої охорони силами оперативної тактичної групи;
 • забезпечують супроводження VIP-гостей, перевезення цінностей і особливо важливих документів;
 • при необхідності надають першу медичну допомогу.

5. Надання послуг з безпеки під час візитів клієнтів на територію України

Комітет у взаємодії з компаніями-партнерами Комітету та за згодою керівника підприємства пропонує:

 • Надання послуги особистої охорони для іноземних громадян (груп осіб), які прибули в Україну, з моменту прибуття в країну і до моменту, коли іноземець вирішить покинути Україну.