У 2021 році мережа ОККО інвестувала понад 25 мільйонів гривень в облаштування сонячних електростанцій на своїх автозаправних комплексах

У 2021 році мережа ОККО інвестувала понад 25 мільйонів гривень в облаштування сонячних електростанцій на своїх автозаправних комплексах

Завдяки цьому СЕС було встановлено ще на 50 АЗК компанії.

Зараз уже 63 АЗК ОККО укомплектовані сонячними станціями. Найбільше таких у Львівській області — 15. Стільки ж сумарно у Києві й Київській області. По 5 станцій налічується на Одещині й Закарпатті. У 2022 році мережа ОККО планує продовжувати будівництво сонячних станцій на своїх автозаправних комплексах.

Сумарні проєктні потужності сонячних станцій ОККО становлять нині майже 1,4 МВт. Обсяги електроенергії, які вони здатні виробити за рік, дають змогу зберегти понад 1000 тонн умовного пального з невідновлюваних джерел (як-от вугілля, природний газ, мазут). Таким чином мережа ОККО робить свій вклад у декарбонізацію економіки України.

Енергія, яку виробляють СЕС, використовується для покриття власних потреб АЗК в енергоресурсах. У літні місяці їхніх потужностей вистачає, щоб середній за розміром автозаправний комплекс міг повністю забезпечувати себе власною електроенергією.

«Наша компанія уже використовує сонячну енергію у своїй діяльності і надалі активно розвиватиме цей напрямок. Адже ми розглядаємо його не тільки в контексті бізнес-вигоди, а й із точки зору розвитку альтернативних джерел енергозабезпечення, збереження вичерпних ресурсів як у рамках компанії, так і в країні в цілому», — КОМЕНТУЄ ВІЦЕПРЕЗИДЕНТ МЕРЕЖІ ОККО ІЗ РОЗВИТКУ Й ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЛЕКСАНДР ГЕГЕДИШ.

Варто нагадати, що перша сонячна електростанція на даху АЗК ОККО з’явилася ще у 2017 році. Вона була змонтована на київському автозаправному комплексі на проспекті Академіка Палладіна, 33. Ця СЕС і досі залишається однією з найбільших у мережі. Її потужність — 50 кВт, а загальна площа покриття фотомодулями — 325 квадратних метрів.

Також компанія встановила найбільшу у Західній Україні фасадну сонячну електростанцію на будівлі свого центрального офісу у Львові. Конструкція налічує у своєму складі майже 1000 сонячних панелей, які закріплено не тільки на даху, а й на поверхні фасаду усієї 7-поверхової споруди.

Джерело: ОККО

Останні новини

Навесні 2022 року в Києві відбудеться фінал Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine