Інтерпайп Сталь: за 10 років до появи Green Deal в Україні

Інтерпайп Сталь: за 10 років до появи Green Deal в Україні

Питання захисту клімату і навколишнього середовища вже давно зайняли перші місця глобального порядку денного.

І Україна - не виняток, для нашої країни процес декарбонізації промисловості неминучий.

Компанія ІНТЕРПАЙП - одна з небагатьох, яка завершила свій «зелений» перехід ще 10 років тому.

Про це йшлося 10 вересня в ході Yalta European Strategy Nightcap «Декарбонізація. Який шлях України?».

Заступник генерального директора ІНТЕРПАЙП Денис Морозов розповів, що Компанія зробила найбільшу екологічну інвестицію в вітчизняну промисловість в розмірі близько 1 млрд. долл. ще тоді, коли про Green Deal ніхто не говорив і без будь-якої державної підтримки, побудувавши замість екологічно брудного мартенівського виробництва інноваційний електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь».

В результаті викиди СО2 скоротилися в 10 разів.

Світова економіка заглиблюється в «зелений» порядок денний.

ІНТЕРПАЙП, як великий експортер високотехнологічної продукції, став все частіше отримувати від своїх клієнтів запити на проведення екологічного аудиту. Його покупці хочуть знати, якими є цілі компанії щодо декарбонізації. І зараз Компанія завершує розробку довгострокової Стратегії декарбонізації.

«Незважаючи на наявність сучасного металургійного заводу, що відповідає всім екологічним нормам Євросоюзу, нам все ще необхідна підтримка держави.

Перш за все, це стосується доступності металобрухту, який є критичним сировиною для декарбонізації. Як ви знаєте, в Україні дефіцит брухту і без нього країна не зможе декарбонізувати металургію і досягти цілей Green Deal.

А друге питання полягає в тому, що промисловість не може в повному обсязі закупити низьковуглецеву і «зелену» електроенергію за конкурентноздатною ціною. Зараз ціни на неї набагато вищі, ніж в ЄС, що робить українських експортерів неконкурентоспроможними», - сказав Денис Морозов.

002

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019