"Локалізація в дії: українські виробники починають отримувати контракти та незважаючи на війну розвивають нові виробничі потужності. Так, днями Львівщина закупила шкільні автобуси, застосувавши вимоги по локалізації. Ці норми відповідного закону, ухваленого ще торік, повноцінно почали діяти влітку. Локалізація передбачає, що частка вітчизняних деталей в продукції повинна становити не менше 10%, а згодом і 40-ка, що дасть змогу підтримати українське виробництво", - розполвідають Факти ICTV.

Сьогодні разом із Олександром Дорошем передали 40 шкільних автобусів, виготовлених на Черкащині, Львівській обласній військовій адміністрації та громадам.

Йдеться про:

  • Порядок підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів

та

  • Порядок проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі з підтвердженим ступенем локалізації виробництва.

В процесі роботи над необхідними нормативними документами провели чергову зустріч робочої групи за участі ФРУ, Мінекономіки, офісу народного депутата Дмитра Кисилевського та ДП "Прозорро".

Вже 14.07.2022 набере чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості" №1977-IX від 16.12.2022 р.

Майже два роки роботи та боротьби. Від прийняття закону виграють українські виробники та українська економіка. Закон дасть нові робочі місця та зростання економіки.