"Синергія розвитку економіки та розвитку трудових ресурсів – дуже важлива," - переконаний гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.
" Про це говорили сьогодні з колегами з профспілок, Національного агентства кваліфікацій, Верховної Ради, Уряду, міжнародними експертами сьогодні під час дискусійної панелі «Розвиток людського капіталу – стратегічний пріоритет держави».
Той факт, що країна має висококваліфіковані та працьовиті кадри, покращення навичок та нові кваліфікації мають бути стимулом та унікальним шансом для іноземних партнерів приходити в Україну, відкривати тут свої виробництва. А не пропозицією готових кадрів «на вивіз».
Саме тому запорука розвитку людського капіталу – це правильна економічна політика.
Ні для кого не секрет, що міграційні потоки спрямовуються з менш розвинених країн до більш розвинених.
І трудових мігрантів здебільшого приваблює не лише заробітна плата за кордоном, а й стабільність та безпека життя, соціальні гарантії. Все це неможливе без розвитку економіки країни, підвищення її інноваційності та продуктивності.
Швидке та якісне подолання розриву між вимогами ринку праці та практичними навичками працівників, безумовно, також надважливий аспект розвитку людського капіталу в Україні.
Світ дуже швидко змінюється, а з ним постійно змінюються технології, з’являється нове обладнання.
Ми розуміємо, що без тісного зв’язку між ринком праці, роботодавцями, конкретними підприємствами та освітніми закладами ми не зможемо забезпечити потрібний нам рівень підготовки кадрів.
Інструменти, яких для цього потребує Україна – це й нова система кваліфікацій, і новий класифікатор професій, і розробка професійних стандартів.
У вересні Аналітичний центр економіко-правових досліджень та прогнозування ФРУ провів опитування членів Федерації щодо актуальності для них розробки професійних стандартів та підтвердження працівниками кваліфікації.
Результати свідчать про високий рівень потреби в розробленні професійних стандартів з послідуючою актуалізацією стандартів освіти: «так» відповіли понад 71 % респондентів.
Тобто переважна більшість опитаних готові долучатися до активної роботи з тим, щоб змінювати ситуацію.
Викликів дуже багато і дуже добре, що всі спікери, з якими сьогодні спілкувалися, це розуміють і маємо спільне бачення щодо того, як цим викликам відповідати.
Маємо дуже енергійно разом йти цим шляхом, адже часу обмаль, світова конкуренція дуже висока і на кону стоїть благополуччя наших людей та нашої країни".