Вже сьогодні Верховна Рада розгляне у другому читанні законопроект про локалізацію №3739

Вже сьогодні Верховна Рада розгляне у другому читанні законопроект про локалізацію №3739

Майже два роки роботи та боротьби. Від прийняття закону виграють українські виробники та українська економіка. Закон дасть нові робочі місця та зростання економіки.

Ідеологія закону проста: державні кошти будуть витрачатися на замовлення продукції у українських, а не закордонних підприємств. Навіщо купувати іноземне і стимулювати зарубіжні економіки?

Якщо закон буде прийнято, держава вимагатиме наявності української складової – людських ресурсів, складових та запчастин, виробництва в Україні - при купівлі за державний кошт п’яти категорій товарів: міський пасажирський транспорт, залізничний транспорт, комунальна техніка, енергетичне машинобудування, аероспейс.

Локалізація виробництва - це не винахід України. Це використовується усіма розвиненими державами для створення робочих місць. Якщо купувати товари у іноземних виробників, люди, конкуруючи за робочі місця, переїжджають у ті країни, які можуть такі робочі місця забезпечити. Країни, у свою чергу, конкурують за людей, які згідні жити у них, народжувати дітей, сплачувати податки. Без локалізації виробництва Україна очевидно програє у цій боротьбі.

Федерація роботодавців зібрала підписи на підтримку законопроекту, за нововведення виступають 150 тисяч працівників різних компаній.

Руслан Іллічов, генеральний директор Федерації роботодавців України:

"Це сигнал того, що український бізнес, українські працівники підтримують 3739. Тому що всі розуміють, що сьогодні локалізація в Україні і головна мета цього законопроекту - це збільшення робочих місць, збільшення виробництва, збільшення інвестицій і як наслідок - збільшення заробітніх плат і збільшення споживчого ринку".