Роботодавці не підтримують законодавчі зміни розширення сфери використання пластикової тари

Роботодавці не підтримують законодавчі зміни розширення сфери використання пластикової тари

Взяли участь разом із роботодавцями скляної галузі у засіданні робочої групи Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики з опрацювання законопроектів № 7482 і № 7482-1, які стосуються ініціатив з використання пластикової тари для розливу коньяку і бренді.

Наголосили на необхідності ґрунтовного аналізу ризиків впливу використання пластикової тари для розливу алкогольних напоїв на здоров’я людей, стан довкілля.

Окремо акцентували увагу законодавців на негативному впливі зменшення використання скляної тари на робочі місця у скляній та суміжних галузях, ризиках збільшення нелегального обігу алкогольних напоїв, зменшення надходжень до бюджету.

Довідково.

Протягом останніх 15 років скляна галузь України залишалась однією з успішних галузей економіки. Щорічно склозаводи виробляли більше 3,5 млрд одиниць продукції, 50 % відсотків з якої становив експорт на загальну суму більше 350 млн дол США.

Українські склозаводи повністю забезпечували і в умовах війни продовжують забезпечувати потреби вітчизняних споживачів скляної тари та понад 12 000 робочих місць.

Податкові надходження від скляної галузі у 2021 році становили більше 1 млрд грн до бюджетів усіх рівнів.

Галузеві дані про перероблення скла підтверджують, що в Європі збирають і переробляють понад 12 мільйонів тон скляних пляшок і банок. Середній рівень переробки скла в ЄС становить 74%. Скляне пакування на 100% підлягає вторинній переробці та повністю зберігає свої властивості.

Середній показник перероблення ПЕТ-пляшок у Європі у 2019 році становив 58% відсотків.

В Україні статистика перероблення пакувальних матеріалів у порівнянні з країнами ЄС є катастрофічною. Лише 12,5% ПЕТ-пляшок та близько 35% скляного пакування потрапляє у перероблення.

Дякуємо Данило Гетманцев і Євген Петруняк за можливість висловити позицію роботодавців в рамках робочої групи Комітету!