Провели вебінар: "Реалізація вимог професійних стандартів у вищій школі»

Провели вебінар: "Реалізація вимог професійних стандартів у вищій школі»

Ринок праці потребує кваліфікованих працівників вміння, навички і компетентності яких відповідають вимогам професійного стандарту.

Однак, розробити профстандарт це велика, але частина успіху. Цей професійний стандарт має лягти в основу освітнього стандарту і освітньої програми.

Федерація роботодавців України спільно з Національним агентством кваліфікацій та RTU – Rīgas Tehniskā Universitāte провели, за участі більш ніж 80 учасників, вебінар щодо інтегрування вимог професійних стандартів у стандарти вищої освіти та освітні програми.

ТОП спікери вебінару: член Національного агентства кваліфікацій Юрій Рашкевич та заступниця декана, завідувачка кафедри технологій якості факультету інженерної економіки та менеджменту Ризького технічного університету, заступниця голови Ради галузевих експертів з бізнесу, фінансів, бухгалтерського обліку та адміністрування Інга Лапіна (Латвія).

Модераторка: Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

Під час вебінару спікери розповіли про переваги і ризики інтегрування вимог професійних стандартів, повні та часткові професійні кваліфікації у вищій школі, акредитацію програм, які реалізують вимоги професійних стандартів.

Також спікери розповіли яким чином виші враховують в освітніх програмах вимоги професійних стандартів? Чи вносяться зміни в освітні програми при внесенні змін до професійних стандартів та як відповідає (повинен відповідати) зміст підготовки студентів вимогам ринку праці, моніторинг відповідності програм, його якість та участь роботодавців. Враховуючи те, що України є кандидатом в члени ЄС нам дуже корисний досвід Латвії, де в вищій школі вже чітко враховані вимоги професійних стандартів та ринку праці. Федерація роботодавців продовжить проведення практичних вебінарів щодо питань роботи з персоналом, регулювання системи професійних кваліфікацій тощо.

Звертайтесь до Федерації роботодавців (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.). Будуємо професійну основу економіки та зберігаємо трудовий потенціал країни разом!

1

3

4

6

7