Понад 70% членів ФРУ, що взяли участь у опитуванні нашого Аналітичного центру, планують розробляти професійні стандарти. Що таке профстандарт і для чого він потрібен?

Понад 70% членів ФРУ, що взяли участь у опитуванні нашого Аналітичного центру, планують розробляти професійні стандарти. Що таке профстандарт і для чого він потрібен?

Аналітичний центр економіко-правових досліджень та прогнозування Федерації роботодавців України провів опитування, щоб сформувати позицію членів ФРУ щодо актуальності для них розробки професійних стандартів та підтвердження працівниками кваліфікації.

Чому настільки важливим є питання розроблення професійних стандартів, до створення яких має активно долучитися бізнес, роботодавці аби ці стандарти відповідали вимогам економіки і ринку праці?

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ — це вимоги до кваліфікації працівників, їх компетентності, що визначаються роботодавцями і є основою для формування та оцінювання професійних кваліфікацій.

Системи оплати праці формуються, зокрема, на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників.

Професійний стандарт

  • детально описує трудові функції;
  • є інструментом управління персоналом, взаємодії ринку праці і освіти (на основі професійного стандарту здійснюється розроблення стандартів освіти та освітніх програм).

Професійні стандарти розробляються за найбільш затребуваними видами трудової (професійної) діяльності, професіями та кваліфікаціями, які користуються попитом на ринку праці.

Що показали результати нашого опитування:

• 71 % респондентів планує розробляти професійні стандарти.

• Компанії потребують розробки стандартів широкого спектру професій.

• 86 % респондентів вказали на те, що потребують отримання консультацій в процесі розроблення та затвердження професійних стандартів.

• 89 % респондентів готові брати участь у розробленні/оновленні освітніх стандартів.

• 56 % респондентів планують створювати кваліфікаційні центри оцінювання і визнання результатів навчання, присвоєння та/або підтвердження професійних кваліфікацій.

• 83 % респондентів зазначили, що їх компанія готова долучитися до створення та наповнення нового Реєстру видів занять (професій) та кваліфікацій, які замінять застарілий Класифікатор професій.

• 67 % компаній, представники яких взяли участь у опитуванні, хотіли б стати партнером Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності “WorldSkills Ukraine”, співорганізатором якого Федерація роботодавців України.

Детальніше - у розділі АНАЛІТИКА на сайті ФРУ.

 

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019