Обговорюємо питання європейської інтеграції України на площадці Європейського економічного і соціального комітету

Обговорюємо питання європейської інтеграції України на площадці Європейського економічного і соціального комітету

В рамках головування Федерації роботодавців в Українській стороні Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС директор департаменту ФРУ, Голова УС ПГС Олександр Яворський взяв участь у засіданні Комітету Східного сусідства Європейського економічного і соціального комітету.

Під час обговорень Олександр Яворський подякував представникам Ради Європейського Союзу, зокрема від Швеції, яка сьогодні головує в Раді, членам ЄЕСК за потужну економічну, військову, гуманітарну підтримку України від початку збройної агресії рф.

Важливою є підтримка інституціями Європейського Союзу зусиль щодо виконання комплексу умов наближення вступу України до ЄС.

Окреслюючи оцінки українських роботодавців щодо стану імплементації норм європейського законодавства у національне, Олександр Яворський зазначив, що набуття Україною статусу кандидата на вступ до ЄС у 2022 році суттєво прискорило імплементацію acquis communautaire в національне законодавство.

Україна активно працює щодо поглиблення економічних і торгових відносин для інтеграції України в єдиний європейський ринок. Українські компанії активно працюють для виходу на ринки ЄС попри всі складнощі, пов’язані з впливом війни.
Разом з тим, прискорена гармонізація європейського законодавства у національне створює об’єктивні ризики належної імплементації значної кількості норм, в тому числі щодо впливу на зайнятість і бізнес.

Тому держава разом з соціальними партнерами та за підтримки європейських інституцій одночасно має працювати на ресурсним забезпеченням відповідних реформ і заходами з підтримки адаптації бізнесу до змін у бізнес-середовищі, зокрема в ЄС.
Важливо, щоб український бізнес ще до набуття членства у України в ЄС був максимально інтегрований до участі у процеси реалізації нових європейських політик, зокрема European Green Deal.

Також Голова УС ПГС наголосив на важливості залучення соціальних партнерів на двосторонній основі до формування угоди про приєднання України до ЄС, до оновлення і виконання Плану пріоритетних дій щодо посилення імплементації зони вільної торгівлі Україна-ЄС на 2023–2024 роки, продовження тимчасового режиму безмитної торгівлі з ЄС до дати вступу України до ЄС, розширення можливостей для українських компаній щодо участі у європейських програмах підтримки бізнесу.