На базі ТДВ «Інтерхім» проведено черговий тренінг з імітацією реальних дій при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт

На базі ТДВ «Інтерхім» проведено черговий тренінг з імітацією реальних дій при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт

За ініціативи Федерації Роботодавців України, Державної служби України з питань праці 23 березня був проведений черговий тематичний тренінг з імітацією реальних дій на при проведенні робіт з використанням навантажувачів (штабелеукладачів).
Цього разу тренінг проводився на виробничому об’єкті Фармацевтичного підприємства ТДВ "ІНТЕРХІМ" (Inerchem) (м. Одеса). Також участь у тренінгу взяли фахівці АТ «Одеський припортовий завод».

1

Довідково:

“ІнтерХім” — українське фармацевтичне підприємство, яке спеціалізується на виготовленні твердих лікарських форм, тобто виробляє пігулки, капсули та саше. Основну частину виробництва компанії складають оригінальні препарати, з якими майже кожен українець стикається під час хвороб.

Обсяги готових лікарських засобів (ГЛЗ) становлять 1 млрд таблеток і капсул, 100 млн саше та 10 тисяч тон різних фармацевтичних субстанцій на рік.

Спеціалісти, що проходили тренінг, підтвердили якість знань і продемонстрували навченість з питань охорони праці та виконання дій з грамотного управління автонавантажувачами.

Перед учасниками тренінгу виступила заступник директора «ІнтерХім» Щербакова Тетяна, яка окреслила підходи до питань охорони праці на заводі, окремо – стосовно виконання робіт зі застосуванням навантажувачів та штабелеукладачів. На штабелеукладачі на заводі «ІнтерХім» покладено особливо відповідальне завдання по перевантажуванню сировини та матеріалів для виробництва готових лікарських засобів (ГЛЗ), а також готової продукції.

У своїй доповіді Головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Держпраці Сіваченко Денис ознайомив присутніх зі станом безпеки праці на виробництві у одеському регіоні. Зазначив про заходи, які вживаються з боку Управління Держпраці в Одеській області для недопущення виникнення умов, які створюють значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави у воєнний час.

2

Теоретичну частину тренінгу в якості тренера провів начальник відділу технічного нагляду і діагностики АТ «ОПЗ» Ободовський Борис.

Теоретичне навчання складалось з наступних частин:

• Законодавчі основи виконання робіт з застосуванням навантажувачів (штабелеукладачів): нормативна база, регламенти, інструкції;
• вимоги до працівників, які можуть виконувати роботи з навантажувачами (штабелеукладачами), керівників робіт, компетенції;
• міжнародний досвід;
• підходи до оцінки ризиків на робочому місці. Зазначена наявність повсякденних ризиків у виконанні робіт підвищеної небезпеки, кроки, які слід здійснити для визначення засобів усунення ризику або застосування заходів контролю, якщо такі потрібні.
• забезпечення безпеки виробничої діяльності в умовах військового стану.

3

Під керівництвом тренера Ободовського Б.М., та за участі державного інспектора Сиваченка Д.С., зроблено акцент на здобутті практичних навичок учасниками навчання, які змогли особисто відпрацювати вправи:

• Підготовка працівника до виконання роботи за умов дотримування стерильності на підприємстві,
• медогляд,
• інструктаж,
• огляд обладнання,
• виконання робітничих завдань,
• вправи з безпечного поводження з різними типами вантажів,
• роботи в умовах обмеженої видимості, правильні прийоми укладання на стелажі,
• роботи за умов можливої присутності співробітників на майданчику,
• поведінка при отриманні команди «Повітряна тривога»,
• закінчення роботи,
• догляд за навантажувачем.

Після відпрацювання виробничих завдань було підбито підсумки навчання.

4

Заступник начальника інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Держпраці Сергій Померанц, та учасники заходу, зазначили, що за умов обмеження контрольних заходів з боку державних органів подібні тренінги сприяють підвищенню безпеки на виробництві, захисту працівників від ризиків, що виникають при роботі з використанням навантажувачів и штабелеукладачів, зважаючи на поводження з хімічними речовинами. Особливо це важливо за умов військового стану при наявності небезпеки з боку ворога. Запропоновано розповсюджувати подібний досвід задля підвищення рівня безпечної організації робіт.

Наприкінці зустрічі всім присутнім провели екскурсію підприємством та наочно показали, як виготовляються ліки, які ми ледь не щодня бачимо на поличках аптек.

За результатам тренінгу дивіться відеоролик як практичний інструментарій для роботодавців з безпечного виконання робіт з використанням навантажувачів та штабелеукладачів.

Це черговий тренінг зі серії спільних заходів з безпеки та гігієни праці Федерації роботодавців України та Держпраці, які організовуються для членів ФРУ, за підтримки Das Bildungswerk der Wirtshaft MV та Sequa.

30 березня ц.р. буде проведений тренінг на локації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», із запрошенням фахівці Групи «Метінвест» з імітацією реальних дій на робочому місці на тему: «Роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В».

Нагадуємо, що компанії, зацікавлені у проведенні тренінгу на базі компанії, можуть подати заявку на проведення тренінгів за наступними тематиками:

  • роботи в замкнутому просторі;
  • роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В;
  • роботи на висоті;
  • вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів; газонебезпечні роботи;
  • лісосічні роботи, трелювання тощо.

Заявку для участі надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., відповідальна особа – Наталя Гостєва.

 

5

6

7

8

9

11 1

10

12

13

14