ФРУ закликала Уряд пролонгувати діючі відстрочки ще на один місяць для врегулювання проблемних питань нового порядку бронювання військовозобов'язаних працівників

ФРУ закликала Уряд пролонгувати діючі відстрочки ще на один місяць для врегулювання проблемних питань нового порядку бронювання військовозобов'язаних працівників

Нагадаємо, КМУ прийняв постанову № 76, якою затверджено:

  • Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.
  • Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Відповідно до Постанови змінюється процедура бронювання військовозобов`язаних працівників, галузеві міністерства та місцеві органи влади набувають нових повноважень.

За зверненнями підприємств, згадані органи влади в переважній більшості зазначають про складнощі, пов'язані зі застосуванням нових положень, нерозуміння способу та порядку реалізації своїх нових повноважень. У тому числі розробки ними критеріїв, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.

Врегулювання цих питань потребуватиме певного часу, у тому числі з боку Міністерства економіки в частині надання єдиного методологічного підходу, організації низки роз`яснювальних заходів та підготовки додаткових роз`яснень щодо застосування положень нового порядку бронювання.

Разом з тим, у значної кількості підприємств завершується строк відстрочки від призову та на час мобілізації для бронювання військовозобов`язаних працівників у лютому, на початку березня 2023 р.

Тож закликали Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки України Юлію Свириденко ініціювати питання пролонгації діючих відстрочок ще на один місяць та звернутись до Кабінету Міністрів України щодо розгляду відповідного проекту документа.

Також закликаємо інші об'єднання бізнесу підтримати цю ініціативу.