Дуальна форма навчання: як реалізувати та досягти результатів?

Дуальна форма навчання: як реалізувати та досягти результатів?

Обговорення, унормування впровадження дуальної форми навчання триває в Україні вже певний час. Які здобутки, проблеми, рекомендації, як поєднати погляди двох сторін: роботодавців та закладів освіти, а ще і врахувати вибір самого здобувача освіти, майбутнього працівника певних компаній. Такі важливі питання, розгляд практичних кейсів впровадження дуальної форми здобуття освіти в Україні та популяризація кращих практик стали змістом проведеного 28 квітня міжнародного Форуму «Публічний діалог бізнесу та закладів освіти».

Понад 150 учасників зібрав форум, який відбувся в рамках проєкту «Дуальна освіта для України», що реалізується в партнерстві ГО «Українська Асоціація Маркетингу» та Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Сніжана Леу-Севериненко, к.п.н., старша менеджерка з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка України» відзначила важливість підтримки таких ініціатив для України та розвитку професійної освіти, орієнтованої на ринок праці.

Експерт освітнього центру Bildungswerk (Німеччина) Ганс Манцке привітав учасників міжнародного Форуму. Вже тривалий час в Україні та інших країнах працюють представники Центру та надають консультативну допомогу в напрямку впровадження дуальної форми навчання.

Які переваги набувають роботодавці, якщо вони беруть участь у дуальному навчанні, формати взаємодії роботодавців та навчальних закладів під час дуальної форми навчання з досвіду Латвії представили Дагнія Ванага, директорка Ризького державного технікуму та Гунта Тілака, координаторка експертів галузевих рад Конфедерації роботодавців Латвії. Саме з Конфедерацією роботодавців Латвії було реалізовано у 2022 році партнерський проєкт у напрямку навчання та бізнес кооперації спільно за підтримки МЗС Латвії «Підтримка організацій роботодавців у відновленні та зростанні України» та навчальний візит представників 8 українських компаній для ознайомлення з методологією організації та проведення навчання на робочому місці (WBL). Вперше на Форумі відбувся виступ колег з Казахстану. Лязат Шонаєва, заступниця директора Департаменту розвитку людського капіталу Національної палати підприємців Республіки Казахстан «Атамекен», надала інформацію про стан реалізації дорожньої карти дуального навчання в Казахстані. Колеги з Молдови розповіли про свої здобутки на шляху впровадження ДФЗО.

Велика увага була приділена обговоренню нормативно-правової бази організації ДФЗО. Учасники дискусії з різних країн наголосили на основних положеннях, які необхідно мати в законодавчій сфері для ефективного налагодження навчання здобувачів на підприємстві та в закладі освіти одночасно.

В свою чергу українські роботодавці та освітяни поділилися аналі-тикою та власним досвідом впровадження ДФЗО . Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти МОН України; Ольга Агєєва, директорка Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту; Юрій Данько, доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи Сумського національного аграрного університету.

Богдан Волчок, директор ПРАТ "СКФ УКРАЇНА", Юрій Терещенко, виконавчий директор Федерації залізничників зазначили важливість перегляду освітніх програм під потреби роботодавців та конкретних робочих місць, необхідність більш швидкого реагування та внесення відповідних змін до нормативних документів на шляху реалізації дуальної освіти з метою підвищення її якості та ефективності.

На Форумі також була презентована Методика пошуку підприємств-партнерів ДФЗО в регіонах для переміщених закладів освіти.

Організатором Форуму виступила ГО «Українська Асоціація Маркетингу» у партнерстві з Федерацією роботодавців України та Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.

Переглянути відеозапис Форуму можна в телеграм каналі: https://t.me/DualClud, можливості платформи WBL за посиланням: https://wbltraining.eu/?lang=uk. Презентації Форуму за посиланнями:

1. DHE_Republic_Moldova

2. Взаємодія роботодавців та навчальних закладів під час дуальної форми навчання - Ризький державний технікум

3. Методика пошуку підприємств-парнерів ДФЗО в регіонах для переміщених закладів освіти

4. Особливості реалізації дуальної форми навчання аграрними ЗВО: кейс Сумського НАУ

5. Дуальна освіта в Казахстані

Федерація роботодавців України продовжує проводити індивідуальні консультації для підприємств щодо питань дуальної форми навчання, розробки професійних стандартів, інших напрямків по роботі з персоналом.

Звертайтесь Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Працюємо разом заради перемоги та відновлення країни!

1

2

3

4

5

6 

7

8

9

10

11

12

13

1415

16

17

18