Build back better - відбудова України не може відбуватися без відновлення економіки та створення робочих місць

Build back better - відбудова України не може відбуватися без відновлення економіки та створення робочих місць

Кілька дуже плідних днів у Варшаві. Зустрілися з партнерами з Данії, Польщі та Республіки Корея.

Говорили про те, як наблизити нашу Перемогу та розпочати відбудову України вже сьогодні. І не просто відбудувати нашу прекрасну країну, а зробити її ще кращою, ніж була.

"Build back better Ukraine - від нашого данського друга та партнера Peter Helk, DI особисто мені подобається набагато більше ніж популярне сьогодні Rebuild Ukraine", - каже гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

"Два дні дискусій та поглядів на процеси відновлення ще раз підтвердили нашу спільну з данськими колегами позицію: ми не просто повинні відбудувати Україну.

Ми повинні зробити це краще, ніж було, разом з усіма партнерами.

Україна - сучасна, інноваційна та сильна держава. Це наша спільна мета.

Відбудова інфраструктури та соціальної мережі не може відбуватися без відновлення економіки та створення робочих місць та виробництв із доданою вартістю.

Саме робочі місця та гідна заробітна плата - запорука того, що українці, яких війна вимусила залишити батьківщину, зможуть та захочуть повернутися додому

Тому відновлення зруйнованих підприємств, збереження робочих місць та інвестиції в Україну - не менш важлива сьогодні історія, ніж гуманітарна та макрофінансова допомога та відбудова інфраструктури.

Патронат наших донорів над підприємствами та галузями такий же Важливий як і патронат над містами та регіонами.

Як приклад, ставимо в пріоритет спільну роботу над реалізацією проекту Сергія Сипка - 1000 робочих місць та 400 млн гривень податків для Миколаївщини по відновленню виробництва томатної пасти.

Ми точно знаємо, що таких прикладів та проектів може бути багато - коли наші партнери та донори зможуть технологіями, обладнанням підтримати
українські компанії, які зберегли свої компетенції, контракти та позиції на міжнародних ринках.

У готелі, де ми зупинялися в Варшаві, ледь не кожен другий співробітник - з України. Коли питаєш, чи збираються повертатися, відповідь одна - якщо буде де працювати.

Презентували друзям з Dansk Industri, польської Конфедерації Lewiatan та Posco International наше спільне з Дмитром Кисилевським та експертами дослідження перспектив та можливостей переробної промисловості в Україні.

Саме вона забезпечує реалізацію ключових інтересів України:

Переробна промисловість створює масову зайнятість.

Переробка сировини в рази збільшує вартість товарів, які Україна експортує. Це валюта і податки.

Збільшення ВВП, будівництво нових заводів, сучасні технології і попит на сферу послуг.

Економічна євроінтеграція. Збільшення частки переробної промисловості у ВВП до середньоєвропейського рівня є метою і критерієм економічного зближення з ЄС.

Переконані, що у фокусі уваги усіх українських урядовців на міжнародних переговорах з нашими партнерами повинні бути не лише гуманітарна та макрофінансова допомога, а й інвестиції в Україну, кооперація іноземних компаній з українськими та просування наших товарів на зовнішніх ринках.

Лише тоді, by building back better, ми отримаємо економічне зростання, зайнятість та інноваційну, сильну державу!"