ФРУ підтримує законопроект 3424 про звільнення від сплати судового збору при оскарженні постанов по адміністративним правопорушенням

ФРУ підтримує законопроект 3424 про звільнення від сплати судового збору при оскарженні постанов по адміністративним правопорушенням

Днями Комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді України включити в порядок денний третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору у зв'язку з оскарженням постанов у справах про адміністративні правопорушення (реєстр. №3424 від 04.05.2020), поданий народними депутатами України Припутнем Д.С., Павлюком М.В. та ін. та прийняти його за основу.

Законопроект спрямований на усунення окремих правових колізій Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо звільнення осіб від сплати судового збору у випадку оскарження постанов у справах про адміністративні правопорушення.

ФРУ звертає увагу на те, що на відміну від позивачів, які за власною ініціативою звертаються до загальних, господарських чи адміністративних судів з відповідними позовами, особи, які притягуються до адміністративної відповідальності, зокрема особи, відповідальні за фінансову діяльність суб’єктів господарювання (директор, бухгалтер), залучаються до участі у судочинстві не зі своєї волі, а тому несправедливо покладати на них, окрім обов’язку нести ті обмеження, які пов’язані з накладенням на них адміністративного стягнення, ще й обов’язку сплачувати за це судовий збір.

Непоодинокими є випадки, коли адміністративне стягнення буває меншим за такий судовий збір.

Тому Федерація підтримує зазначений законопроект та вважає його логічним та справедливим.

 

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019