ФРУ обурена діями силовиків по відношенню до підприємства «ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ»

ФРУ обурена діями силовиків по відношенню до підприємства «ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ»

Федерація звернулася до Генерального прокурора Ірини Венедіктової та в.о. Директора Державного бюро розслідувань Олександра Соколова з проханням провести ретельну перевірку дій правоохоронців по відношенню до ТОВ «ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ» (Харьківська обл.). Минулого року Головним управління ДПС в Харківській області проведено планову виїзну документальну перевірку підприємства; складені за її підсумками податкові повідомлення-рішення наразі оскаржуються представниками цього товариства у судовому порядку. Незважаючи на це, на чому зроблено наголос у наших зверненнях, Слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби порушило кримінальне провадження, в межах якого проводить досудове розслідування.


У червні-липні слідчими, у тому числі за участі співробітників СБУ, було проведено обшуки як на самому підприємстві, так і у приватних помешканнях, у тому числі в Києві, накладено арешт на грошові кошти підприємства у безготівковій формі тощо.

Звертаємо увагу Генерального прокурора та очільника ДБР, що вказані дії за клопотанням слідчих вчинено на підставі ухвал слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси, що може свідчити про порушення вимог процесуального законодавства щодо територіальної підсудності.

Одночасно, спираючись на Меморандум про співробітництво між ДПС України та ФРУ від 23 червня 2020 року, який серед іншого має на меті розвиток і зміцнення співпраці задля створення сприятливого податкового клімату для розвитку підприємництва в Україні, Федерація звернулася до Голови Державної податкової служби України Олексія Любченка з проханням надати рекомендації щодо вирішення на законних підставах проблемної ситуації, що склалася за підсумками податкової перевірки ТОВ «ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ» та його контрагента.

Зазначимо, що «ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ» забезпечує роботою біля 120 працівників, в тому числі в сільській місцевості. У 2019 році та вже у поточному році підприємством було сплачено податків на суму понад 5 млн грн. У період поширення пандемії Товариство не скоротило жодного робочого місця; навпаки, воно власним коштом закуповує місцевій лікарні лікарські засоби, необхідні для боротьби з поширенням коронавірусу.