У корпорації «Богдан» знайшли спосіб очищення та знезараження салонів автомобілів

В умовах пандемії COVID-19 спеціалісти «Автоскладального заводу №1» почали шукати варіанти, як як запобігти швидкому розповсюдженню вірусу в межах транспортних засобів, а разом із тим зберегти комфорт пасажирів під час пересування. В результаті вони винайшли спосіб для очищення та знезараження поверхонь і повітря салонів.

Результатом такої праці став патент на корисну модель «Спосіб очищення та знезараження поверхонь і повітря салонів транспортних засобів», який ДП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» отримало 26 жовтня 2020 року. Патент виданий відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» та зареєстровано в Державному реєстрі України корисних моделей.

patent Bogdan Motorsjpg

Суть способу полягає в застосуванні опромінювання ультрафіолетовими променями в транспортних засобах, і відрізняється він тим, що у салонах еквідистантно встановлюють бактерицидні рециркулятори та бактерицидні безозонові лампи ультрафіолетового опромінювання. Причому бактерицидні рециркулятори встановлюють з можливістю їх роботи у присутності пасажирів протягом руху автобусу за маршрутом. А бактерицидні безозонові лампи вмикають лише тимчасово на кінцевих зупинках без присутності пасажирів як додаткове джерело опромінювання, або як основне – при вимкнених бактерицидних рециркуляторах.

Переваги бактерицидних безозонових ламп полягають у тому, що вони знешкоджують віруси, в тому числі грипу, бактерії, мікроби, цвіль, грибки, дріжджі, спори та інші інфекційні мікроорганізми. Бактерицидні рециркулятори працюватимуть безперервно. Цей спосіб дозволить уникнути зараження небезпечними інфекціями, особливо в період ативного розповсюдження вірусів та гострих респіраторних захворювань.

Такі комплексні системи планують встановлювати в усіх автобусах і тролейбусах, які надалі виготовлятимуться в цехах луцького автозаводу «Богдан Моторс». Також, представники «Автоскладального заводу №1» наголосили, що такі системи знезараження можна використовувати і в тих транспортних засобах, які вже перебувають в експлуатації.

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019