«Фармак» запустив виробництво ліків у небулах, які особливо важливі для астматиків та алергіків

Коли мова йде про життєво необхідні ліки, війна не може стати на заваді. Вона навпаки мотивує розвиток сильної та незалежної української фармацевтики, переконані у компанії.

У травні «Фармак» запустив виробництво ліків у небулах, будівництво якого розпочалося до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Розрахункова потужність дільниці складає до 40 млн небул на рік. Інвестиції в проект склали 9 млн євро.

Ця лікарська форма призначена для інгаляційного введення ліків, які розпилюються за допомогою небулайзерів. Така технологія дозволяє ефективно лікувати алергічні та запальні захворювання дихальних шляхів. Також на новій дільниці можуть виготовлятись асептичні очні краплі та інші стерильні препарати у поліетиленових флаконах.

На виробничому майданчику встановлено надсучасне обладнання з Європи та США, а сама дільниця використовує найкращі у світовій практиці диджитал-рішення:

Реактори, у яких готується лікарський засіб, мають спеціальну закриту технологію, яка унеможливлює будь-який контакт речовини із зовнішнім середовищем, що гарантує стерильність приготування препарату.

Машина наповнення працює за передовою асептичною технологією Blow-Fill-Seal, дослівно це перекладається як «видути-наповнити-загерметизувати». Формування самої небули, її наповнення та запайка відбуваються як єдиний робочий процес у одній герметично закритій машині – повністю без участі людини.

Дільниця функціонує за системою управління, у якій оператор не втручається у процес приготування ліків. Він лише підтверджує рецепт препарату на цифровій панелі, а далі система все робить самостійно. Така технологія зводить до мінімуму можливість впливу людського фактору на виробництво ліків.

Оператор – єдина людина, яка знаходиться у виробничому приміщенні. При цьому майстри, технологи, начальник чи механік цеху спостерігають за процесом приготування лікарського засобу віддалено, на екранах своїх моніторів у режимі реального часу.

Першим продуктом, виробленим на цій дільниці, став лікарський засіб для лікування бронхіальної астми у дорослих і дітей. Щоб відтворити характеристики такого складного і дієвого препарату, в розробці застосовувалися сучасні методи, зокрема моделювання розподілу аерозольних часток в штучних легенях.

«Ми не маємо права зупинятися. Війна не залишає нам вибору. Ми повинні працювати ще краще, чіткіше та оперативніше. Адже саме в такі кризові періоди українці особливо потребують якісних сучасних лікарських засобів», – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор компанії Фармак.

farmak 2

farmak 3

farmak 4

farmak 5

farmak 6

farmak 7