Борщагівський ХФЗ повідомив про ефективність кверцетину у складі комплексного лікування "ковідної" пневмонії

Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод повідомив про успішне завершення клінічного дослідження з вивчення ефективності кверцетину: обидві лікарські форми препарату продемонстрували ефективність у складі комплексного лікування пневмонії, асоційованої з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Подробиці дослідження 

У травні 2020 р. на ПАТ НВЦ “Борщагівський ХФЗ”  були розпочаті клінічні дослідження з оцінки терапевтичного ефекту кверцетину при коронавірусній хворобі. Науковий супровід проводився провідними фахівцями України у сфері інфекційних хвороб та клінічної фармакології — професором Ольгою Голубовською та Ігорем Зупанцем.

У дослідження було включено два препарати кверцетину Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу: жувальні таблетки для перорального застосування “Квертин” та порошок для ін’єкцій “Корвітин”, який гарантує стовідсоткову біодоступність.

Дослідження ефективності послідовного застосування цих двох препаратів на тлі пневмонії, асоційованої з COVID-19, було проведено в рамках клінічного дослідження, у якому взяли участь 200 дорослих пацієнтів, розподілених на дві групи.

Пацієнти основної групи на фоні базової терапії отримували послідовно обидва медикаменти — “Корвітин” і “Квертин”. А ось досліджувані з контрольної групи отримували тільки препарати базової терапії.

Дослідження тривало понад шість місяців на дев’яти клінічних базах у різних містах України.

Результати

За інформацією Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, додавання цих препаратів до базової терапії істотно поліпшує газообмін та прискорює відновлення функції легень у порівнянні з групою контролю. Як виявилось, ці препарати також запобігають розвиткові тромботичних ускладнень.

“За рахунок мембраностабілізуючої, антиоксидантної та ендотелійпротекторної дій застосування препарату Корвітин з подальшим використанням препарату Квертин сприяє покращенню рівня D-димеру крові та інших показників”, — зазначили на “Борщагівському ХФЗ”.

На виробництві пояснили, що після успішних результатів клінічного дослідження до інструкції застосування препаратів Корвітин і Квертин відтепер внесено лікування пневмонії, спричиненої COVID-19.

“Завдяки даному дослідженню наказом МОЗ України № 587 від 29.03.2021 року затверджено відповідні зміни до інструкцій для медичного застосування препаратів Корвітин, порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єкцій по 0,5 г та Квертин, таблетки жувальні по 40 мг, серед яких у розділі „Показання“: пневмонія, яка викликана коронавірусною інфекцією COVID-19, у дорослих”, — підсумували на “Борщагівському ХФЗ”.

Тож лікарські засоби “Корвітин” і “Квертин” на основі кверцетину одними з перших в Україні отримали науково обґрунтоване підтвердження для застосування при пневмонії, яка викликана COVID-19.

Довідка

ПАТ НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” — одне із провідних підприємств фармацевтичної промисловості України. Це перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило європейські та міжнародні стандарти у сфері якості (GMP, ISO 9001), дистрибуції (GDP), екологічного менеджменту (ISO 14001), енергоменеджменту (ISO 50001), охорони здоров’я та безпеки праці персоналу (OHSAS 18001), а також соціальної відповідальності (SA 8000). Підприємство виготовляє більше 100 найменувань лікарських засобів, препарати для ветеринарної медицини, дієтичні/харчові добавки (БАДи), дезінфікуючі засоби; займає одне з провідних місць за обсягами виробництва та реалізації готових лікарських засобів серед українських виробників; виготовляє продукцію різних цінових груп та є соціально-орієнтованим.

 

За метеріалами:

БХФЗ

УНН

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019