Представники ФРУ та Держгеонадра обговорили ключові напрямки взаємодії та питання розробки Кодексу про надра

Представники ФРУ та Держгеонадра обговорили ключові напрямки взаємодії та питання розробки Кодексу про надра

Відбулась зустріч генерального директора ФРУ Руслана Іллічова та представників компаній-членів Комітету Федерації з надрокористування з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом.

Сторони обговорили ключові напрямки взаємодії, зокрема нагальність питання розробки Кодексу про надра, поява якого врегулює відносини у сфері надрокористування.

Робота з підготовки проєкту Кодексу про надра наразі призупинена та невідкладно потребує відновлення.

Адже ринок чекає оновлення і кодифікації законодавства.

"Державна служба, що регулює сферу надрокористування, та як учасник процесу готові взяти на себе ініціативу і завершити у короткий термін нову редакцію Кодексу, котра врахує усі попередні напрацювання, — повідомив колегам Роман Опімах. — Для цього нам потрібен відповідний мандат».

Представники Федерації роботодавців підтримують ініціативу Держгеонадр та готові сприяти тому, аби новий Кодекс про надра був написаний якнайшвидше.

Також сторони обговорили проблематику отримання спецдозволів поза аукціоном на підставі наявності цілісного майнового комплексу (ЦМК).

Роботодавці висловили підтримку Службі щодо продажу ліцензій на відкритих електронних аукціонах.

«Ми бачимо реакцію ринку на аукціони, що проходять зараз, бачимо, що відновлюється довіра до регулятора і для нас це сигнал позитивних змін у роботі галузі», — зазначив Руслан Іллічов.

Він також наголосив на необхідності запровадження стимулів розвитку переробки сировини в кінцеву продукцію. Зокрема, у виробництві будматеріалів.

Також Держгеонадра вже підготувала нову Методику обрахунку початкової вартості спецдозволу, яка наразі очікує підписання у Міністерстві енергетики.

Методика передбачає просту формулу, за якою переважна більшість надрокористувачів зможуть самостійно обрахувати початкову ціну ліцензії, скориставшись онлайн-калькулятором на сайті Служби. Сервіс з’явиться після затвердження Методики Міністерством та Кабміном.