Інтермодальні перевезення – важлива перспектива для учасників логістичного ринку

Інтермодальні перевезення – важлива перспектива для учасників логістичного ринку

Міжнародні перевезення - важливий напрям розбудови логістичної системи України. Цей вид перевезень не тільки зможе допомогти АТ «Укрзалізниця» та її клієнтам диверсифікувати логістику, але і стане драйвером економічного розвитку.

03 червня 2020 року АТ «Укрзалізниця» за участі Федерації роботодавців України, заінтересованих компаній та асоціацій провела установче засідання робочої групи з розвитку інтермодальних перевезень територією України.

Сьогодні у сфері міжнародних вантажоперевезень є низка проблем, на вирішенні яких наполягає бізнес.

Робоча група буде займатися визначенням та ліквідацією «вузьких місць» інтермодальних перевезень залізницями України за активної участі представників ринку інтермодальних послуг.

Основними напрямками будуть:
  • формування комплексної вартості контейнерних перевезень;
  • запобігання крадіжкам вантажів, комплектуючих до контейнерів і вагонів на мережі залізниць України;
  • формулювання чіткого розуміння терміну доставки вантажу в контейнерах, в т.ч. у складі контейнерних поїздів, особливо в період пікових сезонних навантажень на мережу залізниць.

Контейнерні перевезення залізничним транспортом лише ланка у загальному маршруті транспортування, тому окремим питанням є розвиток мережі логістичних терміналів.

Всім добре відома проблема нестачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення та черги у пунктах пропуску, що призводить до зниження рентабельності перевезень та втрати конкурентоздатності українських товарів.

Нагадаємо, Член Федерації роботодавців України ПрАТ «Єврокар» запропонувало можливе рішення – проект Ro-La - контрейлерні перевезення з території України у напрямку країн Центральної Європи з використанням потягу з залізничних платформ Ro-La та пасажирського вагону з потенційним використанням терміналу завантаження/розвантаження вантажних автомобілів ПрАТ «Єврокар» у межах залізничної станції «Чоп».

ФРУ активно цей проект підтримує, проведено низку зустрічей з керівництвом ПрАТ «Єврокар», представниками Держприкордонслужби, ДФС, представниками УЗ та АсМАП, презентовано на засіданні Уряду проект, який може слугувати «пілотом» для розвитку логістичних терміналів.

Останні новини

ФРУ та АМКУ провели перший семінар - навчання з питань державної допомоги бізнесу

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019