«Одеський припортовий завод» вдвічі збільшило обсяги виробництва медичного кисню

«Одеський припортовий завод» вдвічі збільшило обсяги виробництва медичного кисню

Через загострення пандемії в Одеському регіоні виникли загрозливі тенденції із забезпеченням медичним киснем закладів охорони здоров’я, які надають у стаціонарних умовах медичну допомогу хворим на COVID-19, спричинених збільшенням споживання медичного кисню, пов’язаного з особливостями клінічного перебігу захворювання, викликаного варіантом «Дельта» коронавірусу SARS-Co-2 та тимчасовим зупиненням роботи декількох постачальників медичного кисню.

Ураховуючи інформацію керівництва Одеської обласної державної адміністрації щодо збільшення споживання та забезпечення медичним киснем закладів охорони здоров’я, які надають у стаціонарних умовах медичну допомогу хворим на COVID-19, Правлінням акціонерного товариства «Одеський припортовий завод», за узгодженням та при підтримці Наглядової ради АТ «ОПЗ», 10 листопада 2021 року було прийняте рішення про короткочасне збільшення виробництва медичного кисню на виробничих потужностях підприємства, додатково задіявши резервний блок станції розділення повітря цеху водообробки на два тижні, що вважається доцільним та є безпечним.

«В складній обстановці, що склалась в регіоні під час пандемії, керівництво АТ «ОПЗ» у своїй діяльності вважає пріоритетними заходи, спрямовані на забезпечення життя та здоров’я громадян України. Ми знайшли тимчасове рішення щодо забезпечення збільшення на 100 відсотків виготовлення вкрай необхідного хворим медичного кисню. Завдяки злагодженим й професійним діям служб та підрозділів підприємства, вже з п’ятниці на виробничих потужностях заводу щодобово виробляється по 12 тонн медичного кисню, який оперативно, за оновленим графіком, відвантажується для потреб медичних закладів охорони здоров’я Одеської області»,- зазначив т.в.о. Голови Правління-директора Віталій ДЕРКАЧЕНКО.

Керівництвом заводу, ураховуючи загострення епідеміологічної ситуації та збільшення споживання кисню медичного рідкого в лікувальних закладах у пік захворюваності населення, прийнято рішення про організацію роботи з виробництва кисню та його відвантаження спеціалізованим компаніям – перевізникам для оперативної доставки до лікувальних закладів у робочому режимі – 7 діб на тиждень, виключивши призупинення процесу у вихідні та святкові дні.

Так, з моменту прийняття рішення Правлінням акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» про короткочасне збільшення виробництва медичного кисню та введення в дію резервного блоку станції розділення повітря цеху водообробки, за три минулих доби, було виготовлено та відвантажено у лікувальні заклади 36 тонн медичного кисню, з яких додатково до раніш встановлених обсягів виготовлено та відвантажено 18 тонн кисню.

АТ «ОПЗ» отримало ліцензію на виробництво кисню медичного рідкого у 2020-му році та щоденно виробляло до 6 тонн кисню медичного рідкого. Незважаючи на зупинку виробництва аміаку та карбаміду, підприємство з 12 жовтня 2021 року продовжує виробляти кисень медичний рідкий у максимальному обсязі -12 тонн на добу, що вдвічі більше аніж раніше.

Джерело