Допомога Вірусологічній лабораторії від ПрАТ «СКФ Україна»

Допомога Вірусологічній лабораторії від ПрАТ «СКФ Україна»

Гендиректор ПрАТ «СКФ Україна», член правління Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців Богдан Волчок 17 липня виконав приємну та відповідальну місію: передав для потреб вірусологічної лабораторії Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України цінне обладнання та розхідні матеріали загальною вартістю понад 45 тис. грн, яке придбане за кошти очолюваного Богданом Анатолійовичем підприємства та допоможе вірусологам швидше та якісніше проводити ПРЛ-дослідження на Covid-19.

Нині у м. Луцьку по вул. Підгаєцькій, 13 функціонує спеціалізована вірусологічна лабораторія ДУ «Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України», котру очолює Ольга Полухтович і де в дві зміни працює 22 фахівці.

Як розповіла Головний державний санітарний лікар Волинської області, керівниця Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Янко, приміщення вдалося зсередини капітально відремонтувати понад 10 років тому, коли в країні поширювався пташиний грип. На той час депутатка облради, Наталія Вікторівна знайшла розуміння колег у необхідності відремонтувати цю ненову споруду, а ще один тодішній депутат – голова Наглядової ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж» Віктор Чорнуха – забезпечив якісне виконання всіх робіт. Тоді ж вдалося централізовано отримати ПРЛ-бокс для проведення досліджень, виготовлений у США, який досі тут успішно працює. Загалом на озброєнні вірусологів є вже 2 таких дорого вартісних апарати, а невдовзі буде ще й третій.

Тому, коли в Україні почала поширюватися інфекція SARS-Cov-2, що спричиняє смертоносну хворобу Covid, на Волині була матеріальна база, щоб забезпечити проведення великої кількості полімеразно-ланцюгових досліджень наявності чи відсутності в біологічних пробах коронавірусу. У періоди найбільшого навантаження (травень-червень) у цій лабораторії робили понад 600 досліджень на добу. Зараз, як розповіла Ольга Полухтович, здійснюється в межах 300 досліджень, всі взірці, які доставляють ЛПЗ.

Але для якісного проведення ПРЛ-досліджень вірусологам потрібне й інше обладнання. Найбільший дефіцит до 17 липня тут відчували в спеціальних дозаторах, якими відбирають проби людського біоматеріалу, а також центрифузі, з допомогою якої й проводять дослідження. Тому й звернулася Наталія Янко за допомогою до гендиректора ПрАТ «СКФ Україна» Богдана Волчка, який і як керівник підприємства, і як представник ВОООР із самих початків боротьби з коронавірусною пандемію надає медзакладам області суттєву допомогу.

От і 17 липня Богдан Анатолійович у присутності Наталії Янко передав вірусологічній лабораторії дозатори та центрифугу на суму 45 тис. грн. Воно дозволить ще якісніше і ще швидше проводити на Волині весь спектр ПРЛ-досліджень. У тому числі і громадянам, котрі прибувають з-за кордону і не бажають проходити двотижневої ізоляції, в рамках електронного сервісу «Дій вдома».

Як зазначила Наталія Янко, вартість такої послуги (залежно від ціни розхідних матеріалів) буде в межах 900-1000грн, тоді як у приватних закладах вона може сягнути і 2800 грн.

Богдан Волчок, у свою чергу, наголосив, що цей дарунок від ПрАТ «СКФ Україна» – ще одне свідчення оперативної допомоги волинським медзакладам із боку соціально відповідального бізнесу.

Загалом із середини березня ц. р., коли набула поширення пандемія коронавірусу, учасники Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців та Благодійного фонду «Волинь-2014» (голова правління – Петро Пилипюк) медзакладам області надано допомоги для закупівлі обладнання, розхідних матеріалів і засобів захисту персоналу на суму понад 3,5 млн грн, а також проведено ремонтні роботи в лікарняних установах та забезпечено їх обладнанням для складських приміщень, запасами кисню для ШВЛ тощо.

 

Джерело: Волинська газета

 

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019