Керівництво MEDEF та великих французьких промислових компаній підтвердило свою зацікавленість у співпраці з Україною на умовах локалізації виробництва

Про це йшлося під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з президентом асоціації MEDEF Жофруа Ру де Безьйо, головою українсько-французької ділової ради MEDEF International, віце-президентом компанії Alstom Філіпом Дельором.

Нагадаємо, MEDEF є найбільшим об’єднанням роботодавців у Франції та міжнародним партнером ФРУ.

У деяких напрямках така співпраця вже розпочалася. Зокрема, з компанією Alstom укладено контракт на постачання 120 локомотивів для української залізниці з частковою локалізацією виробництва в Україні (в обсязі 35%).

«Якщо ми хочемо мати міцні економічні відносини, це повинно відповідати інтересам наших двох країн… щоб французькі компанії, які беруть участь в цих контрактах, розмістили значну частину своїх виробництв в Україні. Це цілком законна вимога, і ми вчинили відповідно», - зазначив тоді Міністр економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Бруно Ле Мер.

Коли почалися переговори з ALSTOM, компанія звернулася до Федерації. Ми і сьогодні продовжуємо роботу щодо можливих постачальників продукції для цього проекту.

Володимир Зеленський закликав французький бізнес долучитися до в межах проектів державно-приватного партнерства.

Серед масштабних інвестиційних проектів Володимир Зеленський назвав модернізації дорожньої інфраструктури України залізничне сполучення, ІТ-сферу, модернізацію та управління портами, аеропортами, будівництво метро та підземних тунелів тощо. При цьому Глава держави особливо наголосив на необхідності локалізації виробництва в Україні.

Федерація роботодавців у своїх комунікаціях з Урядом, Верховною Радою і Президентом постійно наголошувала, що наша країна потребує глобальної модернізації інфраструктури.

Ми одна з небагатьох країн в Європі, яка в найближчі кілька років витрачатиме величезні кошти на інфраструктуру, що сьогодні дуже сильно зношена. В деяких випадках - більше ніж на 90 %.

Україна зможе зробити великий індустріальний прорив, якщо вимагатиме обов’язкової локалізації виробництва при реалізації таких проектів.

Саме тому дуже важливо, щоб Верховна Рада якнайшвидше прийняла у другому читанні та в цілому законопроект про локалізацію №3739!