Зустріч з Генеральним директором Міжнародної організації праці Жільбером Унгбо

Зустріч з Генеральним директором Міжнародної організації праці Жільбером Унгбо

Разом із соціальними партнерами зустрілися з Генеральним директором Міжнародної організації праці (International Labour Organization) Жільбером Унгбо.

Під час зустрічі обговорили підсумки співпраці з Міжнародною організацією праці у 2022 році та плани і перспективи розвитку спільних проектів у 2023 і наступних роках.

Подякували пану Унгбо, керівництву Офісу МОП у Центральній і Східній Європі за потужну підтримку України і українських роботодавців в умовах безпрецедентних викликів воєнного часу.

Розповіли про роботу Федерації:

  - з підтримки збереження робочих місць в Україні в умовах війни; 

  - щодо забезпечення безперервності і стійкості функціонування як організацій роботодавців, так і компаній – членів;

  - із залученості місцевих компаній до реалізації гуманітарних проектів, які підтримувались МОП;

  - з підтримки компаній, зокрема релокованим, у роботі з персоналом, професійному навчанні.


У 2022 році за підтримки МОП ФРУ реалізувала 2 проекти «Допомагай українцям – підтримуй український бізнес» із забезпечення продуктами харчування та предметами першої необхідності жителів низки найбільш постраждалих територій у Харківській і Миколаївській областях та значного числа тимчасово переміщених осіб у Дніпропетровській та Полтавській областях. Загальне охоплення гуманітарною допомогою склало близько 25 000 осіб.

Підтримано сотні робочих місць, держава отримала податки. Участь у проекті взяли понад 25 українських компаній.

Надалі ФРУ планує маштабувати успішний досвід локалізації гуманітарної допомоги у співпраці з міжнародними донорами.

Іншим спільним проектом ФРУ за підтримки МОП є платформа з підтримки експорту компаній-членів ФРУ на ринки ЄС.

У грудні 2022 і січні 2023 року організовано 2 національних стенди на найбільших виставкових заходах у Данії й Угорщині, де представлена продукція національних виробників.

У першому півріччі 2023 року заплановано понад 10 B2B та інших заходів з підтримки експорту компаній – членів ФРУ на ринки ЄС.

Зокрема, у Німеччині в кінці лютого ФРУ за підтримки МОП буде проведено B2B форум щодо входження українських виробників до європейських торгових мереж.

Також подякували за ініціативу відкриття офісу МОП в Україні, яка підсилить співпрацю України з Міжнародною організацією праці.

Під час зустрічі наголосили на важливості реалізації спільною ініціативи українських соціальних партнерів - припинення роботи регіонального офісу МОП у країні-агресорці.

Регіональний офіс МОП не може працювати в країні, яка свідомо відкрито порушує Статут ООН, базові права людини, порушує територіальну цілісність іншої держави-члена МОП.

Ключовими пріоритетами співпраці МОП та українських роботодавців у 2023-2024 роках вважаємо наступні:

   - розвиток ініціатив з покращення бізнес-середовища та економічного стимулювання роботодавців до збереження і створення робочих місць;

   - підтримка програм зайнятості та активне залучення бізнесу;

   - підтримка і партнерство МОП разом з гуманітарними агенціями та агенціями розвитку в ініціативах роботодавців з локалізації виробництва гуманітарної, інфраструктурної допомоги Україні;

   - підтримка ініціатив щодо питань збереження трудового потенціалу та розвитку людського капіталу в Україні;

   - створення програми реабілітації ветеранів війни, їхнє повернення до трудової діяльності;

   - підтримка інституційної спроможності об’єднань роботодавців

   - підтримка програм повернення та працевлаштування громадян України, проєктів щодо професійної освіти дорослого населення;

   - підтримка ініціатив, спрямованих на залучення обʼєднань роботодавців у процеси розробки і реалізації проектів повоєнної відбудови України;

   - продовження реалізації проектів технічної підтримки МОП щодо ключових питань удосконалення регулювання ринку праці;

   - продовження зусиль з удосконалення механізмів соціального діалогу в Україні.

Генеральний директор МОП за підсумками діалогу запевнив у подальшій підтримці України і українських соціальних партнерів.

02

03

04

05

06