Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж» потребує подальшого доопрацювання

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж» потребує подальшого доопрацювання

Сьогодні Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 5009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж».

Йдеться про внесення змін до процедури приєднання нових споживачів електроенергії до мереж, зокрема в частині: скорочення кількості процедур, документів та погоджень, зменшення витрат часу замовників на приєднання, зняття штучних обмежень та усунення бар’єрів в процедурі приєднання до електричних мереж, запровадження механізму «єдиного вікна» для подачі замовника звернень, заяв, запитів, отримання інформації, вихідних даних, необхідних для проектування та здійснення будівельно-монтажних робіт, узгодження проектної документації на будівництво, реконструкцію та переоснащення електроустановок замовників.

ФРУ підтримує необхідність спрощення та здешевлення процедури підключення бізнесу до електричних мереж в Україні, що сприятиме створенню нових компаній та робочих місць.

Водночас вкотре наголошуємо, що при доопрацюванні законопроекту необхідно усунути необґрунтовану монополію ОСР (обленерго) на здійснення заходів з підключення при будівництві та реконструкції електроустановок споживача електроенергії потужністю до 1 МВт та умови для блокування ОСР можливості приєднання споживача до електромереж власними силами споживача. Інакше бізнес фактично не матиме альтернативи вибору надавача послуг з підключення до електричних мереж.

ФРУ надала свої зауваження до цього законопроекту його ініціаторам та НКРЕКП. Закликаємо врахувати їх при підготовці законопроекту до другого читання.

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019