Розстрочення сплати ПДВ на обладнання для власного виробництва нарешті запрацює

Розстрочення сплати ПДВ на обладнання для власного виробництва нарешті запрацює

Федерація вітає прийняття постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов'язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 85 від 07 лютого 2018 року.

Члени Федерації неодноразово звертались до митних органів з заявою та пакетом документів з метою отримання розстрочення сплати податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, але за результатами розгляду отримували відмову у наданні з посиланням на неврегульованість норм цієї Постанови та не приведення її у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України №1200 від 18.12.2018 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», якою Державну фіскальну службу України було реорганізовано та утворено шляхом поділу Державну податкову службу України та Державну митну службу України та всі функції митного напряму ДФС передані до ДМСУ. Тобто з суто формальних причин.

На жаль, внесення технічних правок до постанови затягнулося майже на 9 місяців, що не давало можливості бізнесу скористатися наданим законом правом на розстрочення.

Неодноразові звернення ФРУ до ДМСУ та Мінфіну з проханням вести зміни до Порядку та ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо якнайшвидшого прийняття таких змін нарешті увінчалися успіхом.