Роботодавці зустрілись з очільником МОН України

Роботодавці зустрілись з очільником МОН України

Сьогодні разом із членами Президії Ради ФРУ, Павлом Штутманом та Віктором Іванчиком, Головою Галузевої Ради Федерації металургів України Оленою Колесніковою зустрілися з т.в.о міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом.

Ключовий для роботодавців аспект– це якість освіти та її відповідність умовам ринку праці. Це питання професійних та освітніх стандартів, підготовки кадрів, державного та регіонального замовлення, державно-приватного партнерства.

Сучасні відповідальні роботодавці постійно інвестують в систему освіти. Через стипендії, створення лабораторій, закупівлю обладнання для практичних зайнять, підвищення кваліфікації, впровадження дуальної освіти, профорієнтацію, проведення конкурсу профмайстерності WorldSkills. Витрачають особистий час та знання на те, щоб сприяти позитивним змінам.

Адже без розвитку трудового потенціалу, без сучасних професійних кадрів, жоден бізнес та країна в цілому не будуть успішними.

Тож обговорили важливі для роботодавців питання:
  • Стратегію діяльності ФРУ у сфері освіти і розвитку людського капіталу та напрацьовані на її основі пропозиції до стратегії вищої освіти до 2030 року
  • участь роботодавців у формуванні критеріїв якості освіти з метою забезпечення відповідності даних критеріїв вимогам ринку праці
  • підвищення престижності складних робітничих професій
  • державно-приватне партнерство між роботодавцями та закладами освіти
  • необхідність формування складу наглядових рад освітніх закладів з представників роботодавців та їх організацій, засновників, місцевих органів влади, громадських організацій
  • роботу НАК та НАЗЯВО (зокрема, формування та розвиток національної системи кваліфікацій, стимулювання та прискорення розробки професійних стандартів і переорієнтацію освіти на виконання професійних стандартів, а їх наразі за участі роботодавців напрацьовано вже близько 100)
  • ліцензування закладів освіти
  • сприяння розвитку дуальної форми освіти тощо.

Домовилися, що надамо пропозиції роботодавців для необхідних законодавчих змін та почули від пана Шкарлета підтвердження готовності оперативно розглянути наші ініціативи.

119536260 2688093301464349 6051568003436594308 n

119429316 2830380527207871 1236135132989048134 n

манифест

Популярні новини

Відкрите звернення ФРУ до Прем'єр-міністра України щодо реалізації проекту з локалізації електровозів в Україні

Маніфест роботодавців України

2019