Роботодавці підтримують термінове прийняття нового закону "Про професійну освіту"

Роботодавці підтримують термінове прийняття нового закону "Про професійну освіту"

Цей документ має докорінно перезавантажити систему підготовки кадрів для воєнного та поствоєнного ринку праці. Водночас роботодавці поділяють позицію Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій щодо того, що законопроект має бути ґрунтовно пропрацьованим, а не здійснити "косметичний ремонт" освітнього законодавства.

Під час круглого столу "Функціонування професійної (професійно-технічної освіти) в умовах воєнного стану" очільниця комітету сталого розвитку Федерації роботодавців України Олена Колеснікова представляла інтереси бізнесу.

Для роботодавців, які попри численні збитки продовжують інвестувати в проекти професійної освіти, вкрай важливо отримати від законодавців адаптовану до сучасних потреб модель державно-приватного партнерства.

Вже багато років представники роботодавців є учасниками робочої групи з розробки законопроекту "Про професійну освіту". Очікується, що новий закон збалансує інтереси освіти та ринку праці, а також надасть просту, прозору та розумну модель державно-приватного партнерства.

Проведення круглого столу ініціював Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. До заходу долучилися представники Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Інституту професійної освіти Національної академії педагогічних наук, Федерації роботодавців України, Національного агентства кваліфікацій, обласних управлінь освіти та директори закладів освіти.

Під час круглого столу учасники, зокрема директори закладів професійної освіти, могли озвучити нагальні проблеми і пропозиції їхнього вирішення на законодавчому рівні.

002

003

004